Premiérový gól Davida Videlky v porubském dresu! Konečně mi to tam spadlo, oddechl si

Redakce, 24.10.2013
Porubští hokejisté válí a poslední dva těžké venkovní zápasy zvládli bez nadsázky na jedničku s hvězdičkou. Naposledy ovládli duel na ledě vedoucího Prostějova, kde se však na úvodní trefu čekalo až do třetí části hry. V nejlepší možný okamžik se premiérově v porubském dresu prosadil dvaadvacetiletý David Videlka. "Konečně, měl jsem předtím šancí tak na deset zápasů dopředu," přiznává střelec vítězné branky. I přes svůj věk má zkušenosti na rozdávání, v předchozích sezonách totiž hrál první ligu v Berouně a mezinárodní EBEL ve Znojmě. Působení v ostravském celku si prozatím chválí a věří, že RT TORAX bude hrát na špici tabulky.

A jak se vůbec mladík David Videlka v Porubě ocitl? "Kontaktoval mě pan Hinner poté, co mi asi čtrnáct dní před začátkem soutěže v Havířově sdělili, že se mnou do sezony nepočítají," prozrazuje. Dres RT TORAXu hájil už v přípravě, ale pak zkusil štěstí ve slovenské extraligové Žilině, odkud se nedávno vrátil zpátky do Ostravy. A rozhodně nelituje. "Zatím jsem spokojený, máme podle mě jeden z nejlepších týmů ve druhé lize a myslím, že bychom měli hrát na špici tabulky," hlásí.

V minulosti přitom nastupoval dokonce v dresu Znojma či Berouna, nynější štaci ale jako krok zpátky nebere. "Je to samozřejmě nižší soutěž, ale snažím se hlavně myslet pozitivně a pracovat na sobě tak, abych se dostal zpátky do vyšších soutěží a především pomohl Porubě k dobrým výsledkům v sezoně," pokračuje sympatický útočník, který si zpočátku musel zvykat na trošku jiný styl hokeje. "Je to rozdílné, ale neměl jsem problém si zvyknout."

V porubském dresu se v sezoně představil celkem pětkrát, ale až v pátém střetnutí dokázal skórovat. A přišlo to navíc v ten nejlepší možný okamžik – za vyrovnaného stavu ve šlágru kola! "Konečně mi to tam spadlo. Za těch pár zápasů jsem měl šancí tak na dalších deset utkání dopředu," říká s patřičnou úlevou. Trefa to nebyla nijak výstavní, ale i taková se počítá. "Spadla mi tam taková slepená střela, ale i to je někdy potřeba. Snad se to zlomilo a v dalších zápasech to bude jen lepší," věří.

A vzhledem k tomu, že Radek Tihlář udržel v Prostějově už druhou nulu v řadě, byla jeho trefa zároveň vítězná. "Je jedno, jestli to tam spadlo mi, nebo někomu jinému, ale jsem za to samozřejmě rád," pokračuje šťastný střelec, který byl hlavním strůjcem skalpu ambiciózního favorita soutěže, na nějž Poruba vyzrála dalším kvalitním výkonem. "Podali jsme povedený a zodpovědný výkon. Prostějov hrál taky dobře, ale tři body jsme si zasloužili," hodnotí zpětně středeční duel dvaadvacetiletý forvard.

Premiérovou trefu v porubském dresu samozřejmě pozná i Videlkova peněženka. "Nějaký bonus mi vypsán byl," usmívá se. V týmu aktuálně po dvou cenných výhrách panuje dobrá nálada. Ostatně RT TORAX se už bodově dotáhl na vedoucí Jestřáby, za nimiž zaostává pouze o skóre. "Po dvou takto těžkých zápasech, které jsme zvládli, pohoda prostě musí být. Ale sezona je ještě dlouhá a musíme hrát pořád tak, jako jsme hráli třeba v Prostějově," krotí jakoukoliv přehnanou euforii.

V dalším kole se Porubští opět představí na domácí půdě a tam jim to prozatím nejde tak dobře jako na cizích kluzištích, kde jsou jednoznačně nejlepším týmem celé soutěže. V sobotu do Ostravy zavítá Břeclav a nic jiného než tři body si Sršňova družina nepřipouští. Takové duely však bývají zrádné. "Soupeř nemá co ztratit a tím je nepříjemnější. Důležité bude vstřelit co nejdříve branku a tím je utlumit, jinak budou kousat až do konce," nachází na závěr cestu za dalšími třemi body.