Poruba v posledním kole přívítá Vrchlabí, oba týmy čekají přes 130 minut na gól

Adam Bagar, 27.01.2009
V posledním, šestačtyřicátém, kole první hokejové ligy přivítá poslední Poruba na domácí půdě čtvrté Vrchlabí. I přes tabulkově opačná postavení mají oba soupeři jedno společné. Více než dvě utkání nedokázali vstřelit svým soupeřům branku. Alespoň jeden z týmů již bude muset tuto nepříznivou sérii ukončit. Úvodní buly na Zimním stadionu v Ostravě Porubě bude vhozeno z rukou hlavního sudího Trombíka ve středu 21. ledna v 17:00 hod. Přijďte podpořit porubské hokejisty a pomozte jim svými hlasivkami k důležitým bodům. Pokud se nemůžete dostavit na zápas osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím tradičního ONLINE přenosu.

HC Vrchlabí

Vrchlabí v posledních zápasech jakoby ztrácelo dech. Tým, který byl dokonce určitou dobu na špici první hokejové ligy, se nyní pohybuje „až“ na čtvrté příčce, a to především díky posledním výsledkům. Z posledních osmi utkání dokázalo tříbodově zvítězit pouze na ledě Havlíčkova Brodu, celkem si v tomto období připsalo na své konto pouhých devět bodů. V posledním utkání narazilo na domácí půdě na vedoucí Ústecké Lvy, kteří vévodí první hokejové lize s naprostou suverenitou. Střetnutí těchto soupeřů jsou letos doprovázeny zajímavým faktem – tři utkání ze čtyř skončily fotbalovým výsledkem 1:0. Také tentokrát tímto výsledkem vybojovalo Ústí v Podkrkonoší tři body. I přes výsledkový útlum má Vrchlabí jednu jistotu – vyhne se předkolu play off, a tak bude čekat na soupeře, se kterým se utkání ve čtvrtfinále.

Kanadskému bodování čtvrtého celku tabulky vévodí Patrik Beck, jenž nasbíral třicet bodů (13+17). Společně s Rokem Pajičem je se třinácti přesnými trefami nejlepším střelcem Vrchlabí. Z obránců je na tom, co se bodů týče, nejlépe Roman Chatrnúch s patnácti body (2+13). Bývalý porubský obránce je rovněž nejtrestanějším hráčem středečního soupeře VOKD. V brance dostává nejčastěji příležitost Tomáš Štůrala, který nastoupil již ke osmatřiceti utkáním. Jeho statistiky jsou následující – průměr inkasovaných branek na zápas 2,16 a procentuální úspěšnost zákroků na čísle 92,16%.

Defenzíva hostí v čele s Romanem Chatrnúchem, kterého musí mít ještě mnozí porubští fanoušci ve své paměti.

HC VOKD Poruba

VOKD Poruba obsadí po základní části první hokejové ligy poslední pozici. V bojích play out ji čekají Most, Beroun a Třebíč. Jelikož Porubští ztrácí na patnáctý Most pět bodů a na čtrnácté místo zajišťující účast v první lize také v sezóně 2009/2010 již bodů sedm, musí v posledním kole proti Vrchlabí bezpodmínečně bodovat, aby byl odstup na soupeře co nejmenší. Jenže forma porubských hokejistů není příliš optimální. Poslední dva duely přinesly doslova propadáky, ve kterých VOKD nedokázalo překonat gólmana soupeře, naopak za zády Štefla skončilo hned jedenáct puků. Vzájemná utkání s týmem z Podkrkonoší bývají v letošní sezóně i přes zcela opačná tabulková postavení značně vyrovnaná, přesto se vždy nakonec radovalo Vrchlabí. Z devíti bodů získala Poruba jeden, Vrchlabí bralo zbývajících osm.

Tabulce produktivity porubského týmu vévodí Robert Najdek s pětadvaceti body (9+16). Za porubským kapitánem je na druhé příčce produktivity Adam Červenka, jenž je s dvanácti brankami také nejlepším střelcem týmu. Nejlepším obráncem je patnáctibodový Milan Ovšák, kterému patří se ziskem čtyřiaosmdesáti trestných minut také pozice zlého muže prvoligového ostravského týmu. V brance se v posledních šesti zápasech ukázala posila Martin Štefl. Tomu první čtyři mače vyšly dle představ, ale v posledních utkáních s Jihlavou a Chrudimí ho nechala na holičkách obrana, a tak si své velmi dobré statistiky značně zhoršil – průměr branek na zápas 3,37 a procentuální úspěšnost 90,29%.

Zajímavost

Oba celky již čekají na vstřelenou branku pěknou porci minut...

HC VOKD Poruba - 134 min. 36 sec.

HC Vrchlabí - 138 min. 50 sec.

Rozhodčí utkání

Středeční utkání mezi Porubou a Vrchlabím by měl řídit jako hlavní rozhodčí pan René Trombík z Hrádku. Na čarách by se měla představit dvojice Lukáš Barteček z Českého Těšína a Richard Koliba z Karviné.

Všechna tři letošní vzájemná utkání byla velmi vyrovnaná, přesto se vždy z jednogólové výhry radovalo Vrchlabí.

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC VOKD Poruba: Štefl - Ovšák, Vnenk, Vajda, Tesařík, Kania, Rangl - Červenka, Najdek, Zdeněk - Mikula, Rehuš, Šedivý - Gelačák, Domian, Kolařík - Mocek.

HC Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Štrach, Galvas, Jaroměřský - Kubeš, Mikšovský, Beck - Krupka, Rusnák, Gengel - Gajovský, Rod, Látal.

Ligová bilance HC VOKD Poruba - HC Vrchlabí

Poruba – Vrchlabí Výsledky Bilance
2007/2008 I. liga 4:0, 5:4 pr. 1 – 1 – 0 – 0 – 0 9:4
2008/2009 I. liga 1:2, 2:3, 2:3 sn. 0 – 0 – 0 – 1 – 2 5:8
Celkem 1 – 1 – 0 – 1 – 2 14:12

Z historie vrchlabského hokeje

Oddíl ledního hokeje byl ve Vrchlabí založen v roce 1948, týmu se podařilo postoupit do přeboru východočeského kraje v sezóně 1968/1969 pod hlavičkou TJ Stadion Vrchlabí. Roku 1997 byl tým zapsán do obchodního rejstříku jak HC Vrchlabí, s.r.o.

Historie klubu není příliš bohatá na zajímavé vzestupy či pády napříč československými či českými ligami a tak největší úspěch přišel až v ročníku 2004/2005, neboť tým postoupil do II. hokejové ligy. Ta přilákala nového generálního partnera, D&D Elektromont. V premiérové druholigové sezóně vybojovalo Vrchlabí play-off a již rok nato slavilo postup do druhé nejvyšší soutěže, která se rozšířila na šestnáct účastníků a tak odpadla i v minulosti nutná baráž.