Pojď hrát hokej za Porubu!!! aneb Nové naděje pro tým HC RT TORAX

Romana Opatová, 01.10.2020
Čtvrteční podvečer 1. října patřil nejmenším dětem se zájmem o nejrychlejší týmový sport. Jako každoročně HC RT TORAX Poruba uspořádal na svém domácím ledě v Kooperativa Areně nábor pro nové zájemce. Trenéři Jiří Trembáč, Miroslav Kusý a Petr Rambousek připravili dětem pestrý a zábavný program.

Všechny děti i jejich rodiče se nejprve seznámili s trenéry. Dozvěděli se, co takového mladého hokejistu v oddíle čeká, a to jak z pohledu zázemí, tak také formy tréninků i zápasů. Následoval společný trénink tzv. suché přípravy v tělocvičně ZŠ Dětská, která s oddílem dlouhodobě spolupracuje. Zde si děti vyzkoušely základní pohybové dovednosti, ale zahrály si i společně týmové hry rozvíjející postřeh i pohyb dítěte.

Následoval hlavní bod programu – trénink na ledě. Po zapůjčení bruslí a výstroje se děti se svými rodiči vypravily na ledovou plochu, kde podnikly většinou své první krůčky nebo spíše jízdu na bruslích. Pro některé se opravdu jednalo o pomyslné první krůčky, jiní už bruslili s malými zkušenostmi získanými z veřejných bruslení. Trenéři dětem více než hodinu trpělivě ukazovali a vysvětlovali, jak správně začít.

Děti i jejich rodiče současně během svého tréninku mohli shlédnout své budoucí parťáky – děti nejmladší přípravky v rámci ukázkového zápasu.

Na závěr následovalo společné foto a všichni plní dojmů a zážitků se rozešli domů. Příště se už na stadionu setkají při řádném tréninku, kde potkají nové kamarády a začnou se dále zdokonalovat ve sportu pro správné kluky i holky.

HC RT TORAX Poruba trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách. Všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí ani obávat, že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, že pokud by dítě hokej omrzel, zůstala by doma bez využití.

Na webových stránkách si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků, ale také rozhovory s trenéry mládeže.