Pocit to byl příjemný, navíc jsem po dlouhé době oblékl dres RT TORAXu, zářil šťastný střelec Adam Motyka

Adam Bagar, 12.04.2011
Porubští vstoupili do utkání s korejským národním týmem aktivně a rychle se dostali do vedení. Šťastným střelcem se stal překvapivě teprve dvacetiletý forvard Adam Motyka, jenž letos neprožil v porubském dresu příliš šťastnou sezónu. Zranění kolene jej totiž připravilo o naprostou většinu juniorské soutěže. V současné době je vše v pořádku a sympaťák označovaný jako "Motýl" opět krouží po ledové ploše s cílem vybojovat si pro následující sezónu místo v porubském kádru. "Další sezóna začína především kvalitní letní připravou a poté bych se chtěl probojovat do kádru RT TORAXu," říká odhodlaně Adam Motyka, jehož branka nakonec k vítězství nestačila a Poruba podlehla favorizovaným Korejcům 2:5.

Prakticky po celou sezónu jste měl problémy se zraněním kolene. Už je vše v pořádku?
Koleno už je snad v pořádku. Ještě uvidíme, jak to bude vypadat v letní přípravě, jestli nebudou problémy, ale léčil jsem se dostatečně dlouho, takže by to mělo být v pohodě.

Jak byste zhodnotil střetnutí s korejskou reprezentací?
Nevěděli jsme, co máme od soupeře čekat, ale trenér nám řekl, co máme hrát, tak jsme se tím řídili a bylo na Korejcích vidět, že si s námi neví moc rady. Druhou třetinu jsme zkoušeli jiný systém hry, který nám moc dobře nešel a dostali jsme góly. Třetí část jsme zase začali hrát to, co jsme hráli na začatku, vytvořili jsme si opět tlak, ale už to na výhru nestačilo.

Hned po dvou minutách hry jste se dočkal gólové trefy, jak byste ji popsal a jaké jste měl pocity?
Bylo to hned první střídaní, kdy bylo buly vyhrané na Mintěla, který pálil na branku. Gólman vyrazil puk před sebe a já se před ním ocitl a z otočky jsem střílel na bránu. Puk naštěstí prošel za korejského gólmana. A pocity? Jelikož to bylo z otočky a ještě jsem měl na sobě obránce, nevědel jsem ani, kde je kotouč. Až když jsem viděl rohodčiho ukazovat směrem do brány. Pocit to byl příjemný, protože jsem navíc po dlouhé době obléknul dres RT TORAXu.

Útočník Adam Motyka
Jak je vůbec možné, že jste předvedli odlišné třetiny jako den a noc?
Jak jsem již zmiňoval, zkoušeli jsme trochu odlišný system hry, který nám moc nevyhovoval, a tak jsme se více soustředili na to, co máme dělat, než na vytváření tlaku na soupeře. Třetí třetinu už jsme, stejně jako v první části, hráli utočný hokej a to nám myslím vyhovovalo více.

Překvapili vás něčím Korejci?
Překvapený jsem ani nebyl, čekal jsem, že budou mít dost natrénováno a že budou dynamičtí, rychlí a budou dohrávat souboje. Z velké části se to potvrdilo.

V klasických zápasech probíhá mezi soupeři hodně slovních konfliktů, nadávek, hecování apod., bylo tomu tak i v utkání s Koreou?
Jelikož to bylo přátelské utkání, tak napětí nebylo až tak velké, takže se v podstatě hrál klidový hokej.

Jste zvyklý především na juniorský hokej. V čem vidíte největší rozdíly mezi juniorským a seniorským hokejem?
Na mužském hokeji jde vidět, že tam hraji zkušenější hráči, kteří si to umí dát a tím hokej dělají rychlejší. Zatím jsem moc zápasů za muže neodehrál. V podstatě jeden proti korejské repezentaci a pak v průběhu sezóny jsem párkrát naskočil do krajského přeboru, a ten je na úrovni juniorské ligy.

Po dvouleté pauze se opět rozjíždí v Porubě mužský hokej. Co to pro vás znamená a co to přinese pro celý porubský hokej?
Myslím si, že je dobře, že se mužský hokej opět dal do pohybu. Určitě to je přínos jak pro Ostravu, tak pro fanoušky, kteří chodili porubskému hokeji fandit, a také samozřejmě i pro mladé hráče, kteří můžou po juniorské kategorii pokračovat do mužů.

Skončila sezóna 2010/2011, jaké jsou vaše hokejové plány do budoucna, především pro další sezónu?
Další sezóna začína především kvalitní letní připravou a poté bych se chtěl probojovat do kádru RT TORAXu. Uvidíme, kolik nových hráčů ještě do týmu dorazí, určitě bych se chtěl někde v mužské kategorii uchytit.

Děkuji vám za rozhovor.