Po zápase jsem byl v transu, přiznává Jan Chaloupka a chválí neskutečného Tihláře

Adam Bagar, 08.10.2015
V přípravě odcházeli z ledu s dvěma pořádnými debakly a při pohledu na letošní výsledky Frýdku-Místku asi čekali další. Porubští hokejisté však dokonale zaskočili jak svého dosud suverénního soupeře, tak i své fanoušky a v neposlední řadě sami sebe. Obětavým výkonem a ohromnou bojovností nakonec došli v nájezdech k velmi cenné výhře 3:2 a vůbec jako první v letošní sezoně uštědřili farmě třineckých Ocelářů porážku. "S těmito dvěma body se moc nepočítalo," přiznává spokojený kapitán Jan Chaloupka, který otevřel střelecký účet dramatického a divácky atraktivního šlágru, v němž mohl přidat několik dalších branek. Ve vyložených šancích však neměl dobře seřízená mířidla a po vítězné bitvě si sypal popel na hlavu.

V přípravě porubští hokejisté schytali od Frýdku-Místku dva debakly, ale tentokrát se na svého soupeře výborně připravili. "Během přípravy se chystáte na sezonu a trenéři ještě zkoušejí různé varianty herního systému, míchají s formacemi nebo čtou soupeře. Může se zdát, že nám zápasy nic nedaly, ale opak je pravdou. Přesvědčili jsme o tom ve středu nejen sebe, ale také fanoušky," říká pětadvacetiletý útočník s tím, že trenéři nastolili skvělou taktiku. "Tu jsme přenesli do zápasu, přidali k tomu zarputilost i touhu po vítězství a vyplatilo se," těší Jana Chaloupku.

Hlavně v prvním a třetím dějství podal RT TORAX výborný výkon. Ten korunoval úspěšnými nájezdy a cenným triumfem 3:2. "S těmi dvěma body se moc nepočítalo. Když řeknu, že jsme překvapili všechny naše fanoušky, nebudu daleko od pravdy," myslí si muž, který brzy otevřel skóre dramatického zápasu. Ve druhém dějství mohl poslat svůj tým podruhé do vedení, jenže trestné střílení neproměnil. "Provedl jsem to zle a brankář mě vychytal," mrzí Chaloupku, který se stal tak trošku smolařem středečního zápasu, v němž neproměnil několik příležitostí a navzdory vítězství se tím užíral.

Senzace! Poruba jako první přetlačila hvězdný Frýdek-Místek, v nájezdech rozhodl Ovšák »

Ve druhé třetině jsem jel sám na gólmana, ale zahodil jsem to. A co se stalo ve třetí třetině za stavu 2:2, kdy mi Aleš Kilnar přihrál do prázdné brány, nebudu snad ani komentovat. Měl jsem na holi tři góly, ale týmu jsem moc nepomohl. Být na mém místě David Zachar, tak by proměnil všechny tři šance," má jasno Chaloupka, který nebyl ještě spokojen s druhou třetinou. V ní si třinecká farma vytvořila až drtivý tlak, který však nedokázala přetavit ve vedoucí branku. "To bylo asi tím, že jsme měli dál střídačku," culí se Chaloupka, jenž se vzápětí snaží najít skutečnou příčinu.

"Teď už vážně. Ve druhých třetinách máme herní výkyvy a musíme na tom ještě zapracovat. Bylo tam navíc několik oslabení, která tomu také moc nepomohla. Soupeř ve druhé třetině ukázal svou nesmírnou kvalitu a měli jsme štěstí, že máme v brance Radka Tihláře, jenž předvedl neskutečný výkon," smeká Chaloupka. "Podal možná až dvakrát lepší výkon než my všichni dohromady. Tím ale samozřejmě nesnižuji výkon celého týmu. Každý tam nechal všechno a přidal díl ke konečnému výsledku. Všichni jsme celý zápas makali," přiznává.

Na fotogalerii z utkání HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek se podívejte ZDE »

Po triumfu 3:2 se vítězný pokřik nesl celým stadionem. "Byl opravdu pořádný, letos ho vede Petr Seidler," prozrazuje Chaloupka, jenž ani po bitvě příliš nevnímal pochvalná slova trenérů. "Byl jsem v transu a slyšel jen, že se uvidíme ve čtvrtek na tréninku," směje se Chaloupka s tím, že v kabině zatím všechno šlape, jak má. "Máme dobrý kolektiv, všichni táhneme za jeden provaz a přenášíme to do každého utkání. Nálada je perfektní a pokud nám to vydrží, můžeme to dotáhnout daleko," ví porubský hokejista, který se však snaží krotit jakoukoli přehnanou euforii.

"Teď jsme sice nahoře, ale musíme co nejrychleji z té hrušky zase spadnout. Cílem této sezony určitě není jen jednou porazit Frýdek-Místek a zbytek pouze doklepat. Do všech zápasů musíme jít se stejnou pokorou a respektem k soupeři jako dosud, je potřeba podávat stále stoprocentní výkony," uvědomuje si vůdce porubské mašiny, jejíž další zastávkou bude už v sobotu Kopřivnice. "Nelze si myslet, že teď z nás všichni soupeři dostanou strach a začnou se porážet sami. Naopak proti nám budou nastupovat tak, jako my proti Frýdku," uzavírá.