Po sérii domácích utkání se Poruba představí v Novém Jičíně, uspěje i potřetí?

Adam Bagar, 14.12.2012
Porubští hokejisté se po menší třízápasové sérii, kdy se představili na vlastním ledě, vydají po delší době i na půdu soupeře. 25. kolo je zavede do nedalekého Nového Jičína, který se usadil na předposlední příčce tabulky. V letošní sezóně se dá označit za oblíbeného soupeře Poruby, která zvládla obě vzájemná utkání. Dokáže uspět i na třetí pokus? To se dozvíte nejlépe osobní návštěvou novojičínského zimáku, kde si kromě druholigového hokeje můžete smlsnout i na tradičně chutném bramboráku. Utkání je na programu v sobotu 15. prosince a úvodní buly bude z rukou sudího Škrobáka vhozeno v 17 hodin. Připraven bude samozřejmě i textový online přenos.

Základní informace

Hokejisté Nového Jičína se pohybují od začátku soutěže ve spodních patrech desetičlenné tabulky. Již řadu kol okupují devátou příčku s 26 body na kontě. Hned patnáct však nasbírali v duelech s posledním Valašským Meziříčím, které dokázali porazit ve všech pěti vzájemných zápasech. Naposledy se představili v přerovské Meo aréně, kde jim utekla první třetina, ale od druhé části byli Zubrům minimálně vyrovnaným soupeřem. Přesto odjeli s porážkou 1:3.

V brance Gedosu můžeme nejčastěji vídat Lukáše Šrámka, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 3,58. Pětkrát se již mezi tři tyče postavil také Tomáš Kozák a nevedl si vůbec zle. Z obránců si prozatím vedou nejlépe Přemysl Vašut (6+5), jenž vloni oblékal dres Valašského Meziříčí, a Martin Andrýsek (4+7).

V útoku tým trenéra Pavla Handla ztratil svého nejproduktivnějšího hráče Marka Ivana. Ten se rozhodl vrátit zpět do Karviné. Aktuálně je tak nejproduktivnějším hráčem novojičínského celku Martin Kabeláč (10+7). Těsně za ním jsou Adam Uhlár (7+9) a Petr Macháček (5+9). Kabeláč je zároveň i netrestanějším hráčem týmu, když od rozhodčích „vyfasoval“ již 74 trestných minut.

Vzájemná utkání v loňské sezóně vyznívala pro Nový Jičín, který zvládl všechna čtyři utkání a ve své sérii pokračoval i v letošní přípravě. V soutěži je však vše jinak a oba vzájemné duely zvládl lépe RT TORAX. Nejprve zvítězil v Novém Jičíně 4:2 a následně dokázal smazat dvoubrankové manko a zvítězit 6:4 ve svém domácím stánku.

Porubští hokejisté mají za sebou sérii tří domácích utkání. V ní podali velmi dobré a vyrovnané výkony. Nejprve porazili dvakrát Vsetín, když ve druhém vzájemném utkání dokonce poprvé v sezóně udrželi čisté konto, a naposledy byli velmi blízko k bodům i v souboji s vedoucím Havířovem. Poruba si sice vytvořila dvoubrankový náskok, ale nakonec díky své nedisciplinovanosti ve třetí periodě zápas ztratila a podlehla 2:3.

Na straně Poruby se v útoku nejvíce daří Martinu Bučkovi (14+12), jenž má na kontě více než bod na zápas. Dobrou formou se může pyšnit i mladý útočník Petr Seidler (6+13). Na dalších místech můžeme vidět Rostislava Vaňka (6+11) a Michala Holušu (5+11). Z obránců jsou nejproduktivnější zkušený čtyřicátník Rudolf Wolf (3+5) a mladík Lukáš Hruzík (3+5). Do branky se v posledních dvou duelech po zranění vrátil Radek Tihlář, o tři utkání méně má na kontě Michal Gleich.

"V posledních třech zápasech jsme podali dobré a vyrovnané výkony. Myslím si, že když to zopakujeme i v sobotu v Novém Jičíně, tak máme šanci na úspěch," řekl k sobotnímu utkání s Novým Jičínem juniorský útočník Lukáš Piják. Ten v utkání s Havířovem prožil svou premiéru v A-týmu a hned si na konto připsal gól.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

24. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín 3 : 1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
9. Hanák (Sakrajda), 11. Vlček (Ditrich, Sakrajda), 59. Goiš (Ditrich) – 38. Chvostek.

24. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC AZ Havířov 2010 2 : 3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
19. Piják (Holuša, Hašek), 22. Buček (Vychodil) – 35. Kanko (Kolařík, Hegegy), 53. Najdek (Prokop P., Rimmel), 53. Kanko (Prokop P., Najdek).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Nový Jičín: Kozák – Gulda, Chvostek F., Hruška, Vašut, Foltýn, Fišera, Hradil – Kabeláč, Škumát, Mičulka – Uhlár, Zedník, Brynecký – Tomášek, Martinčík, Skaloš – Skyba.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Hruzík, Vychodil, Prokop L., Slavík, Zientek, Mládenka – Chaloupka, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Hašek, Holuša, Piják – Sedlář, Vrána, Galajda.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

3. kolo: HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
40. Vašut (Ivan, Andrýsek), 53. Macháček (Chvostek M., Andrýsek) – 26. Krayzel (Hruzík), 37. Buček (Krayzel, Matějka), 55. Vrána (Zientek, Vaněk), 60. Wolf.

Více info: V Novém Jičíně se Poruba dočkala po dobrém výkonu premiérového vítězství

14. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 6 : 4 (0:2, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
31. Seidler (Buček), 33. Pavlačka (Wolf), 38. Galajda (Sedlář, Prokop L.), 39. Vrána (Galajda), 54. Vrána (Holuša, Vychodil), 60. Vrána (Holuša) – 2. Ivan, 15. Skaloš (Ivan), 37. Andrýsek (Zedník, Tomášek), 57. Brynecký.

Více info: Hattrick Lukáše Vrány pomohl Porubě ke čtvrtému domácímu vítězství v řadě

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Novým Jičínem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Michal Škrobák ze Vsetína. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Ostatní duely 25. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

15.12. 17:00 HC AZ Havířov 2010 – VHK Vsetín