Po neúspěšném domácím utkání se Zlínem hraje porubský celek opět doma, v sobotu přivítá Jihlavu

Dominik Březný, 20.01.2023
Sobotní odpoledne bude opět patřit hokeji, HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá Duklu Jihlava, tedy tým, který zažívá exilovou sezonu. Komu tento fakt pomůže více?

Mnoho neproměněných šancí stálo body

Porubané do utkání se Zlínem vstoupili s velkým respektem, což soupeř potrestal v první třetině dvěma góly v rozmezí několika vteřin. „Pouhých třicet vteřin rozhodlo o celém utkání,“ komentoval smutně hlavní muž porubské střídačky, Jiří Režnar. Od druhé třetiny už domácí Berany tlačili, vytvářeli si mnoho šancí, ale hostující brankář Huf svou klec doslova uzamknul. „My jsme se připravovali a chtěli jsme všechny body doma udržet, ale nebyli jsme schopni dát gól, což rozhodlo,“ dodal zklamaný trenér Režnar. V porubském dresu se opět představila i výpomoc z Vítkovic, Jan Bernovský. Musíme dát nějaký špinavý gól, abychom se od něj odlepili a začalo to padat do brány,“ zhodnotil po utkání právě Jan Bernovský.

Dukla padla na Slavii v prodloužení

Ačkoliv se Jihlavané ujali v Edenu vedení, sešívaní dokázali stav otočit. Prodloužení vystřelil Jihlavě Josef Skořepa, ve kterém dokázali domácí Slávisté po 66 vteřinách přidat na svou stranu bonusový druhý bod. Pro Jihlavu to znamenalo již pátou porážku v řadě. „Bohužel se k nám pomyslné štěstíčko nepřiklonilo a v prodloužení jsme inkasovali. Jedeme domů s jedním bodem, což je pro nás málo,“ komentoval po utkání střelec první branky Jihlavy Richard Cachnín.

Tahouni obou týmů

Porubané se s největší pravděpodobností nebudou moci spolehnout na svého nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce, Tomáše Šoustala, který léčí poranění ruky. Trenéři a zejména pak fanoušci ale věří, že jej dokážou nahradit ostatní borci. Do sestavy by se měl vrátit Aaron Berisha, který se svými 15 brankami a stejným počtem asistencí figuruje na druhém místě týmového bodování. Dukla si bude muset i pohlídat nejlepšího nahrávače, Michala Vachovce, neboť jeho šikovné ruce budou určitě připravovat šance pro své spoluhráče.

Kanadské bodování jihlavského celku vede po většinu sezony Patrik Miškář, který má na svém kontě 10 branek a 14 přesných přihrávek. Není to ale zdaleka jediná hrozba týmu z Vysočiny! Shodně, 20 kanadských bodů, mají Tomáš Harkabus a Otakar Šik, přičemž u obou těchto borců převažují vstřelené branky nad asistencemi.

Do Poruby se těší Radek Pořízek

Jihlavský dres tuto sezonu obléká i v Porubě dobře známý Radek Pořízek. Rodák z Karviné, který se v dorostu stěhoval do Havířova, kde se probojoval až do prvního týmu, se na utkání na ledě RT TORAX ARENY těší. „Přijde se podívat celá rodina a v podstatě budu hrát na stadionu, který mi je blízký a kde jsem prožil hezký rok,“ svěřil se šikovný útočník. Jihlava si momentálně neprochází dobrým obdobím, mají na svém kontě již pět porážek v řadě. „Procházíme si krušným obdobím, ale věřím, že tohle období skončí. Vyhrát nad prvním týmem tabulky bude skvělá motivace,“ věří Radek Pořízek. Bojovný útočník Dukly sledoval i utkání Poruby se Zlínem. „Zlín zahrál v Porubě skvělý zápas, a když to dokázal Zlín, můžeme to dokázat taky. S Porubou jsme zahráli v této sezoně tři vyrovnaná utkání, pokaždé jsme ale prohráli, snad si nyní odvezeme body my,“ burcuje před utkáním slezský rodák.

Jihlava tuto sezonu hraje svá domácí utkání v azylech, přesněji v Pelhřimově a v Jindřichově Hradci. Jaké to je pro hráče samotné? „Není to úplně ono hrát v azylu, člověk nemá domácí prostředí, fanoušci nemají svou pohodu. My musíme dojíždět, fanoušci musí dojíždět, nikomu to není příjemné, ale s tím jsme do toho šli. Myslím, že si na to ale pořád ještě zvykáme.“ Radek zná v kabině Poruby pár kluků a tak možná i dojde na tradiční hecování. „Hecování zatím neproběhlo, ale věřím, že si s klukx ještě napíšeme, ale nebude to nic velkého,“ dodává jihlavský útočník.

Jdeme si pro tři body, hlásí Lukáš Doudera

V obraně HC RT TORAX se už zabydlela nová posila, Lukáš Doudera, který připomněl nešťastné utkání se Zlínem. „Určitě je škoda, že jsme prohráli. První třetina nebyla z naší strany ideální a v ní jsme prohráli zápas, pak už jsme byli lepším týmem, ale výsledek pro nás nedopadl dobře,“ hodnotil sklesle porubský zadák. Nyní je ale před týmem další domácí výzva – touha napravit neúspěch se Zlínem. „Moc se těším na další domácí zápas a doufám, že to bude za tři body, uděláme pro to vše,“ dodává odhodlaně Lukáš Doudera.

#PORUBEME

V posledním domácím utkání se Porubané mohli spolehnout na početnou podporu fanoušků. Jan Mlčák věří, že fanoušci je poženou kupředu i v sobotu, avšak tentokrát s tříbodovou odměnou: „V sobotu nás doma čeká houževnatá Jihlava, proto vás budeme všechny potřebovat v zádech a věříme, že společně urveme tři body!“

Sobota je pro fanoušky ideální

Porubský kotel věří, že sobotní termín přiláká lidi na stadion. „Přes týden jsou lidé většinou v práci nebo mají rodinné povinnosti, sobota je pro hokej ideální,“ vysvětluje fanoušek Pavel. Ačkoliv návštěvnost na utkáních roste, na počet „kotelníků“ to moc vliv zatím nemá. Naše počty nejsou ideální, můžeme si trochu za to i svým přístupem, který ale chceme změnit už v sobotu proti Jihlavě. Věříme, že vytvoříme našim hráčům minimálně důstojnou atmosféru a pokud se přidá i zbytek tribun, bude to pořádný rachot. Prohra se Zlínem mrzela, ale kluci bojovali až do poslední vteřiny, v sobotu společně PORUBEME!“ dodává odhodlaně skalní fanda.

Utkání s Jihlavou začíná v RT TORAX ARENĚ v sobotu 21. ledna 2023 už v 16:00! Přijďte podpořit porubské hokejisty v boji o udržení první pozice v tabulce, jelikož playoff už je téměř za dveřmi a každý bod je moc důležitý.