Parádní pocity! Teď pojďme dokonat obrat, velí střelec Sedlář před rozhodující bitvou

Adam Bagar, 18.03.2015
Porubští hokejisté byli v těžké pozici a pokud se chtěli udržet ve hře o finále, museli poprvé v sezoně uspět na vsetínském Lapači. A to se jim povedlo s naprostou bravurou. Výborný výkon vedl k jasnému vítězství 4:0 a především prodloužení semifinálové série, kterou nakonec musí rozseknout až páté utkání. V něm bude psychická výhoda na straně party okolo kouče Tomáše Sršně, který své svěřence dokázal na rozhodující zápasy výborně připravit. "Věřím, že na svém ledě pátý zápas zvládneme a dokonáme obrat," hlásí odhodlaně mladý útočník Marek Sedlář, jenž porubskou mašinu nastartoval dvěma góly z druhé třetiny. Ty rozesmutnily takřka tři tisícovky vsetínských fanoušků, kteří už se viděli ve finále.

Vypadalo to, že Valaši suverénně kráčejí do vytouženého finálového souboje. Ve třetím klání je dělilo od postupu pouhých dvanáct minut, pak ale nastal zvrat. Porubští bojovníci získali zápas v dramatickém prodloužení a zvládli také bitvu na Lapači, kde dali svému sokovi lekci a po suverénním výkonu si vynutili páté utkání. "Jsou to parádní pocity. Jsme za to strašně moc rádi," hlásí spokojený třiadvacetiletý útočník. RT TORAX si pohlídal začátek a pak už sám udeřil a převzal otěže do svých rukou. "Důležité bylo, že jsme přečkali začátek a potom se na startu druhé třetiny dostali rychle do vedení," potvrzuje Marek Sedlář, jenž hostům v prostřední dvacetiminutovce vystřílel veledůležitý dvoubrankový náskok, který už nepustili.

"Nejprve jsem dostal perfektní nahrávku od Luďka Krayzela a měl za úkol trefit prázdnou branku. Pak tam byl odražený puk, do nějž stačilo pouze vložit hokejku. Ani jsem nad tím moc nepřemýšlel a spadlo to do branky," popisuje šťastný střelec, který svůj tým uklidnil. Na rozdíl od veterána Krayzela. Ten na konci prvního dějství zazdil stoprocentní tutovku, když měl spoustu času a před sebou úplně prázdnou klec. Něco pak v kabině k tomu proběhlo. Ale to se stane, Vsetín pak taky netrefil prázdnou branku," usmívá se Marek Sedlář. Jeho tým letos jezdil z Lapače pokaždé poražen, ale v nejdůležitější bitvě RT TORAX našel na svého soka úspěšný recept, který domácí družinu na první pohled dokonale zaskočil.

"Taktiku jsme ale nijak neměnili, snažíme se hrát pořád stejně. A vyšlo to." Vsetínští si čtvrtý duel představovali jistě jinak a v závěru už působili velmi podrážděně, provokovali a často tak hráli v oslabení, což Poruba využila ke vstřelení dalších branek. "Vedli už 2:0, teď navíc hráli doma a chtěli to ukončit. Asi se to na nich podepsalo, závěr nezvládli a působili pak hodně frustrovaně," ví Marek Sedlář, jenž touží sérii dotáhnout do vítězného konce. Čeká však těžkou bitvu. "Určitě to bude hodně opatrné, nikdo nebude chtít udělat chybu a bude se vycházet ze zabezpečených obran. Věřím, že to zvládneme a dokonáme obrat," uzavírá odhodlaně mladý hokejista před čtvrtečním rozhodujícím střetnutím.