PROJEKT: „Perspektivní hráči do A-mužstva

PROJEKT: „Perspektivní hráči do A-mužstva"

Gabriela Juříková, David Moravec, 24.03.2020
Brzké ukončení všech hokejových soutěží dává více časového prostoru pro plány a přípravu na sezónu 2020/2021. Jedním z cílů HC RT TORAX Poruba je výchova mladých hokejistů, kteří by se posléze uplatnili ve „velkém“ hokeji. Proto si hokejový klub pro sezónu 2020/2021 připravil projekt „PERSPEKTIVNÍ HRÁČI DO A-MUŽSTVA“, ve kterém dostanou vybraní hráči (kategorie dorostu a juniorů) možnost nejen intenzivně zlepšovat hokejové dovednosti, ale také získat zkušenosti v přípravě na profesionální úrovni. Oplátkou bude hráč přijatý do projektu muset ctít a dodržovat základní body projektu a to nejen na zimním stadionu, ale i mimo oficiální klubové aktivity a sportoviště. Podrobnosti projektu odkrývá šéftrenér mládeže David Moravec.
HLEDISKA VÝBĚRU HRÁČŮ DO PROJEKTU

- HERNÍ - přístup k TJ, k utkáním, plněním zadaných cílů, disciplína hráče, T.I.D.
- EDUKAČNÍ - škola, seberealizace a vzdělávání ve sportu
- MENTÁLNÍ - být FAIR-PLAY,respektovat osobnosti, životní hodnoty, klub a mít úctu k daným
hodnotám. (Bližší a podrobnější informace jsou interní záležitostí klubu týkající se výhradně vybraných hráčů do projektu).

VÝHODY PROJEKTU PRO HRÁČE (RODIČE)

- hokejová výstroj zn. Bauer pro hráče zdarma
- tréninky individuálních dovedností v rámci klubu
- po konzultaci s trenérem v kategorii A-mužstva účast na TJ
- po konzultaci s trenérem v kategorii juniorů účast na TJ
- po konzultaci s trenérem v kategorii A-mužstva účast v utkáních
- po konzultaci s trenérem v kategorii juniorů účast v utkáních
- cenově zvýhodněné nutričně vyvážené snídaně po ranních T.I.D.
- individuální pohovor se skills coachem, rozbor (video) a přenesení do TJ a do hry

POVINNOSTI HRÁČE (RODIČŮ)

V případě, že hráč nebude opakovaně dodržovat nastavená pravidla, bude se hledat důvod a řešit proč!!! Vše za plné informovanosti rodičů, hlavního trenéra kategorie, šéftrenéra a GM klubu. Pokud ani po tomto zásahu nedojde k nápravě a plnohodnotné spolupráci „hráč-klub“, může být vybraný hráč z projektu vyřazen.

Šéftrenér mládeže HC RT TORAX Poruba David Moravec prozradil, že prvním hráčem, který v podstatě prošel tímto projektem, byl a je Jiří Brodek. „V Porubě je od 15 let. Nikam neodešel, přestože měl mnoho nabídek a svou trpělivostí a vůlí se propracoval do A-mužstva. Svými výkony a celkovým přístupem si nakonec vysloužil profesionální smlouvu,“ odkrývá fakt šéftrenér a prozrazuje, že v současnosti jsou do tohoto projektu již nominováni další 4 hráči: „Marek Slíž, Filip Hlaváč a bratři Maciasové Kacper a Krzysztof. Další je budou následovat a věřím, že už brzy,“ dodává trenér dorostu.

Odpovědnost za tento projekt má šéftrenér a GM klubu HC RT TORAX Poruba.