PREVIEW: Poruba v zápase o „šest bodů“ bude poprvé doma hostit Slavii

Aleš Koubík, 23.11.2018
Jeden tým na hraně postupu do play-off a druhému na něj chybí osm bodů. Před polovinou sezóny sice brzké závěry, nicméně duel mezi jedenáctou Porubou a desátou Slavii by se dal označit jako zápas "o šest bodů". RT TORAX by v případě výhry stáhl ztrátu nejen na Slavii, ale v případě pomoci soupeřů i na další přímé konkurenty z Litoměřic a Třebíče, kteří mají stejný počet bodů jako pražský celek. Slavia přijede k historicky prvnímu zápasu v Ostravě proti Porubě povzbuzená domácí výhrou nad Frýdkem-Místkem. Naopak domácí nestačili na Horáckém zimním stadionu vedoucí Jihlavě. Zápas 27. kola Chance ligy mezi HC RT TORAX PORUBA 2011 a HC Slavia Praha bude hostit Multifunkční hala vedle Ostravar Arény od 17:00 hodin.

Slavia se výsledkově trápí

Pražané po nevydařeném úvodu sezóny, kdy prohráli tři zápasy v řadě, chytili formu a v dalších osmi zápasech prohráli jen jednou. Nicméně od 15. kola vyhrál někdejší extraligový tým jen tři utkání a osmkrát padl. Logicky následoval sestup tabulkou, který se zastavil na desátém místě s nulovou ztrátou na osmé místo zaručující play-off. Slavii sráží do kolen přesilové hry, ve kterých jsou nejhorším týmem soutěže s procentuálním využitím jen 11,71%.

Porubu dál trápí marodka, v Jihlavě bez nejlepšího nahrávače

Porubu v posledních kolech trápí rozsáhlá marodka a na ledě vedoucího celku soutěže se držela statečně, ale o body se připravila vlastními chybami. „Máme velkou marodku a říkali jsme si, že musíme hrát ze zajištěné obrany. Kluci se snažili napadat a předváděli celkem solidní výkon, bohužel nás zlomili naše dvě individuální hrubé chyby,“ hodnotil po utkání Aleš Flašar. Mezi marody se zařadil pro tento zápas i Jakub Illéš, nejlepší nahrávač a nejproduktivnější hráč ostravského celku. Jedinou branku porubského týmu zaznamenal ve formě hrající Jozef Baláž, jenž v posledních pěti zápasech vsítil čtyři branky.

V Edenu to byla střelnice, padlo jedenáct gólů

Jediné vzájemné utkání v historii těchto týmů se odehrálo letos v říjnu, kdy Slavia v pražském Edenu vyhrála 7:4. Porubský prapor táhl v utkání Petr Kanko, který skóroval třikrát a připsal si vůbec první hattrick mezi muži v kariéře. „Kluci asi doteď nevěděli, že jsem nedal nikdy hattrick, ale až si to přečtou, což bude „bomba“ a budu platit asi dvojnásobek. To mě asi žena doma taky zabije. Buď to bude něco finančního, nebo udělám do šatny nějakou svačinku,“ komentoval s humorem po utkání Petr Kanko.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

12. kolo Chance ligy - 10. října 2018

HC Slavia Praha - HC RT TORAX Poruba 2011 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 7. Vlček (Drtina, Veselý), 19. Šteiner (Šagát, Novák), 24. Šagát (Kubica, Šteiner), 36. Veselý (Novák), 40. Doležal (Vlček, Drtina), 43. Furch (Hejda, Novák), 45. Doležal (Najman, Krejčík) – 16. Kanko (Vymazal, Zdeněk), 30. Káňa J. (Illéš, Hudeček), 43. Kanko (Ovčačík), 50. Kanko (Jankovský, Zdeněk). Rozhodčí: Pilný, Šindel – Oudes, Horažďovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 772. Střely na branku: 32:28.

HC RT TORAX Poruba 2011:Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Dundáček, Slavík – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Fojtík – Toman, Baláž, Ollender – Jankovský, Kanko, Tomi – Häring

HC Slavia Praha: Sochůrek – Duda, Novák, Drtina, Štibingr, Hrdinka, Valík, Hejda – Šteiner, Šagát, Kubica – Ondráček, Najman, Krejčík – Doležal, Vlček, Veselý – Tejral, Furch, Heldák

NEJLEPŠÍ HRÁČI OBOU TÝMŮ

HC RT TORAX PORUBA 2011