PŘESTUPY 2021/2022: Karlovarská posila do ofenzívy! Přichází Michal Vachovec

PŘESTUPY 2021/2022: Karlovarská posila do ofenzívy! Přichází Michal Vachovec

Lukáš Bajgar, 19.05.2021
Svěřence trenérů Šejby a Moravce posílí pro nadcházející sezonu vytáhlý Michal Vachovec, jenž do Poruby přichází po tříleté stáži v polské nejvyšší soutěži.

Za nedlouho devětadvacetiletý Michal Vachovec rozhodně pozvedne důraz před kasou soupeřů, se svými 191 centimetry a 94 kilogramy živé váhy neulehčí žádné obraně život. Karlovarský odchovanec v dresu mateřského celku odehrál podstatnou část své kariéry, v mládežnických výběrech sbíral body jako na běžícím pásu a pravidelně býval zván do reprezentací, zahrál si i na MS osmnáctek, kde v šesti utkáních nastřádal hned pět kanadských bodů.

Svůj extraligový debut si odbyl už ve svých osmnácti letech, v nejvyšší soutěži zatím odehrál 288 zápasů (vč. playoff) s celkovou bilancí 62 bodů (28 + 34), ve Varech se stal i kapitánem celku! Mezitím nasbíral 99 kanadských bodů v juniorské extralize v dresu Karlových Varů.

V ligovém ročníku 2018-2019 prvně opustil Česko a zamířil do Krakówa, s nímž se stal vicemistrem a s nímž do své sbírky přidal dalších 91 bodů, následoval přesun do Noweho Targu, kde celkově vyválčil 29 bodů (14 + 15).

„Bohaté extraligové zkušenosti Michala Vachovce dodají Porubě nejen na síle, ale také na potřebném klidu v koncovce,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „navíc si Michal vyzkoušel i těžký návrat mezi elitu v náročné baráži a věřím, že tyto cenné zkušenosti přenese do týmu.“

Statistiky dle EliteProspects.com

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011