PŘESTUPY 2020/2021: Ofenzívu Poruby podpoří navrátilec Tomáš Guman

Lukáš Bajgar, 10.06.2021
Na soupisku útočníků HC RT TORAX Poruba 2011 si trenéři mohou připsat dvanácté, nikoliv však poslední, jméno. K Ostravanům se připojuje po angažmá v Kladně Tomáš Guman. Krom něj Porubané představili pro letošní ročník už gólmana Brízgalu, beky Houdka s Husou a forvardy Gřeše, Hrníčka a Vachovce.

Čtyřiadvacetiletý útočník hájil barvy Poruby již před třemi lety, kdy zamířil s rakouské EBEL ligy v průběhu ročníku za tehdejším trenérem Flašarem. A nevedlo se mu vůbec špatně, v 36 zápasech zaznamenal hned 19 kanadských bodů (10+9) a ještě v témže ročníku si svými výkony řekl o flek v extraligových Vítkovicích.

Následující sezonu strávil Tomáš Guman ve zmíněných Vítkovicích, přesto si do Poruby odskočil ke dvanácti mačům s bilancí sedmi bodů za šest branek a jednu asistenci. Předešlý rok pak odehrál za Rytíře Kladno, v základní části hned třináctkrát mířil do černého! S následným playoff vybojoval 29 bodů (13+16) a pomohl výběru okolo Tomáše Plekance a Jaromíra Jágra k postupu mezi českou elitu.

„Už minulou sezonu to bylo těžké rozhodování mezi Porubou a Kladnem, nakonec zvítězilo Kladno a podařilo se nám postoupit,“ přibližuje mladý forvard, jak se zrodil přestup do HC RT TORAX, „už v průběhu sezony jsem byl v kontaktu s panem Hinnerem, ale domluveni jsme byli až po jejím konci. Jednání s Porubou jsou na skvělé úrovni a po nastínění vize, jakou v Porubě mají, jsem se chtěl vrátit.“

Generální manažer Pavel Hinner rovněž neskrýval nadšení z dalšího z významých podpisů přestupového období: „O Tomáše jsme měli zájem delší dobu, umí střílet branky a hráče s tahem na bránu určitě potřebujeme. I přes své mládí přinese do kádru řadu cenných zkušeností, nejen z postupu do extraligy.“

S jakými představami či cíli do Poruby produktivní útočník přichází? „Cíle, myslím si, jsou pro všechny v týmu stejné, ty nejvyšší,“ přibližuje ambice nejen klubu Tomáš Guman, „pro mě osobně je cílem dostat se do baráže a postoupit, loni se mi to povedlo a doufám, že se mi to letos povede znovu. Chci pomoct týmu góly a věřím, že celý tým bude mít sílu na to to dokázat.“

Statistiky Tomáše Gumana dle EliteProspects.com