Ohlédnutí za základní částí: fakta a čísla

Pavlína Vítková, 09.03.2021
Poruba v 34 kolech základní části vybojovala 62 bodů a umístila se na 6. příčce prvoligové tabulky. V základní hrací době zvládla 18 krát vyhrát a desetkrát prohrála. V šesti utkáních se muselo rozhodovat až v prodloužení (2 výhry a 4 prohry). Nejdelší vítěznou šňůru RT TORAX zaznamenal mezi 30. prosincem a 13. lednem, kdy si připsal 6 vítězství. Porubské skóre pak bylo 115:85.

Ostravané v průměru vypálili 32,09 střel za zápas. Úspěšnost porubských přesilových her byla 17,57 %, což znamená 11. místo mezi prvoligovými kluby. Oproti tomu zvládli Porubané ubránit 86,47 % oslabení, což jim přineslo 5. místo v této statistice. Jeden aspekt pak RT TORAXu vynesl dokonce 2. příčku, a to počet trestných minut. Celkem jich totiž ostravští hráči obdrželi pouze 328 (o 2 více než "nejslušnější" Třebíč).

Nejlepším střelcem týmu byl s 16 góly Markus Korkiakoski. Za ním se umístili Lukáš Endál (13) a Petr Stloukal (9). Korkiakoski byl zároveň celkově nejproduktivnějším hráčem, během základní části si připsal 37 bodů. Statistice asistencí pak dominoval Tomáš Jáchym s 26 nahrávkami, druhý byl Markus Korkiakoski (21) a třetí Jan Hudeček (14). Přesilovkovým katem soupeřů se stal Lukáš Endál s 6 trefami v početní výhodě, nejvyšší střeleckou potenci prokázal Daniel Häring, na svou jedinou trefu v sezóně si vystačil s pouhými třemi střelami!

Hodnocení +/- opanoval Radek Pořízek s výsledkem +14. Patrik Urbanec s Markusem Korkiakoskim oba zaznamenali +13. Největším hříšníkem se stal Tomáš Voráček. Celkem si totiž od rozhodčích vykoledoval 54 trestných minut. Druhým nejtrestanějším hráčem byl Michal Hotěk (22 minut) a třetí se umístil Petr Stloukal (20 minut).

Statistiky porubských gólmanů byly v základní části celkem vyrovnané. Ervins Muštukovs si do tabulek zapsal úspěšnost 91,60 % (zlikvidoval 600 z 655 střel), Frederik Foltán 91,82 % (292 z 318 střel). Pro srovnání - nejvyšší úspěšnost zákroků měl vsetínský Gába (92,20 %).