Stříbro ročníku 2010 na turnaji Jantor Cup 2022

Romana Opatová, 14.05.2022
Mladší žáci ročníku 2010 se s uplynulou sezónou nechtěli v obvyklém termínu úplně rozloučit. Zatímco ostatní ročníky si užívali krátkou pauzu před novou sezónou, svěřenci Jakuba Voznici se na konci dubna společně vypravili na mezinárodní turnaj v polských Katowicích, kde získali stříbrný pohár!

V rámci turnaje Jantor Cup 2022 během 3 dnů odehráli mladí porubští hráči celkem 7 zápasů. Pátek a sobota pařila celkem pěti zápasům v režimu každý s každým hraných na 2 samostatně hodnocené poločasy. Z celkově možných 20 bodů v těchto utkáních získali hráči HC RT TORAX 13 bodů.

Tento výsledek poslal tým do nedělního dopoledního semifinále hraném již standardně 3x20min. V tomto utkání si hráči suverénně poradili s domácím katowickým týmem a vyhráli přesvědčivě 7:0. Odpolední finálový zápas přinesl velmi vyrovnaný a napínavý souboj. Hráči HC RT TORAX se svým soupeřem LKH Lodz drželi krok po celých 60 minut a prohráli rozdílem jedné branky těsně 7:6.

I druhé místo na turnaji patří zcela jistě k velkému úspěchu. Nejužitečnějším hráčem týmu byl zvolen Albert Kolebáč. Brankář HC RT TORAX Adam Macháč byl zvolen organizátorem turnaje do AllStar týmu.