O další ligové body v Třebíči

Jan Škarpa, 28.11.2006
Po domácí porážce s Mladou Boleslaví nastoupí Sareza ve středu 29. listopadu v Třebíči proti domácí Horácké Slavii. Třebíč je v tabulce na šesté příčce, kterou drží právě před Sarezou, která na svého nejbližšího soupeře ztrácí 4 body. Utkání začíná v 18:00 a vy jej můžete sledovat prostřednictvím online přenosu, který nejen pro ostravské fanoušky připraví třebíčská redakce.

Základní info

Po letech neúspěchů se zdá, že je třebíčský hokej opět na vzestupu, což je dáno také spojenectvím Třebíče a energetické společnosti ČEZ. Dá se očekávat, že po několika sezónách, kdy se v Třebíči nehrálo playoff se letos fanoušci Horácké Slavie vyřazovacích bojů dočkají. Nyní okupuje náš nejbližší soupeř šesté místo s náskokem 4 bodů právě před Sarezu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zkušený obránce Bedřich Ščerban, který ke čtyřem gólům přidal 18 asistencí a celkových 22 kanadských bodů z něj dělají druhého nejproduktivnějšího obránce soutěže.

Letošní vzájemné zápasy

12. kolo: HC Sareza Ostrava – SK HS Třebíč 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 41. Oliva (Hrbáček), 48. Zahradník (Šefčík, Látal).

Poslední kolo obou týmů

HS Třebíč

25. kolo: HC Dukla Jihlava – SK HS Třebíč 6:1 (3:1, 3:0, 0:0.)
Branky a nahrávky: 12. Kaňkovský (Čachotský, Šmarda), 13. Kaňkovský (Bakus), 16. Řípa (Kaňkovský), 21. Bakus (Čachotský, Rytnauer.), 28. Čachotský, 32. Čachotský (Rytnauer, Morava) - 7.Gulaš (Ščerban, Rehák)

Sareza Ostrava

25. kolo: HC Sareza Ostrava - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Bokroš (Mocek D.), 57. Boháč (Šebesta) - 37. Zdráhal (Výborný, Nouza), 53. Paroulek (Koláček), 53. Piecha (Eiselt, Kolda).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

Horácká Slavia: Valent – Ščerban, Rehák, Bulička, Hrbáček, Vomela, Šefčík, Dvořák, Sláma – Laš, Dolníček, Gulaš, Kubica, Oliva, Pšurný, Čech, Zahradník, Látal, Přibyl, Kundela, Buček

Sareza Ostrava: Štěpánek – Mocek D., Rimmel, Brincko, Ovšák, Tesařík, Holík, Mocek J., Vnenk – Šebesta, Boháč, Bokroš, Gelačák, Najdek, Baranyk, Klimek, Holuša, Janečka, Glas, Pavlačka, Badžo.

Statistiky soupeřů

HS TŘEBÍČ SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
6. místo (36 bodů) 7. místo (32 bodů)
SKÓRE
BILANCE
10 – 2 – 2 – 11 8 – 2 – 4 – 11
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
7:1 (Beroun) / 6:1 (Hradec, Jihlava) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Bedřich Ščerban 22 (4+18) Pavel Šebesta 20 (9+11)
STŘELEC
Tomáš Mertl 11 Pavel Šebesta, Daniel Boháč oba 9
NAHRÁVAČ
Bedřich Ščerban 18 Pavel Šebesta 11
NEJLEPŠÍ V +/-
Bedřich Ščerban +8 Michal Holuša +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Karel Ševčík, Denis Rehák oba 36 David Mocek 52
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Michal Valent 90,4% Jakub Štěpánek 92,31%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Michal Valent 3,07 Jakub Štěpánek 2,92

HS TŘEBÍČ SAREZA OSTRAVA

Z historie třebíčského hokeje

Horácká Slavia Třebíč vznikla v roce 1928, tento název Třebíči vydržel celých 20 let. Poté se klub mnohokrát přejmenoval až v roce 1990 se navrátil zpět k historickému názvu. Pro Horáckou Slavii byla nejúspěšnější sezóna 1939-1940, kdy se stala mistrem župy a vybojovala si postup do první ligy. Hned v následující sezóně skončili hokejisté Horácké Slavie v naší nejvyšší soutěži na čtvrtém místě jako nejlepší moravský oddíl., ale v sezóně 1941 – 1942 sestoupila opět do nižší soutěže. Po konci II. světové války si klub opět zahrál I. ligu, ve které se udržel dvě sezóny. Poté hrál klub nižší soutěže. Velmi blízko k návratu do I. ligy měla Třebíč v sezóně 1994/1995, kdy se poprvé dostala do baráže o postup do 1.ligy. Tehdy se Horácká Slavia musela smířit s pátým, prvním nepostupovým místem. O rok později se do baráže třebíčští probojovali znovu a i tentokrát jim postup do 1.ligy unikl. Do první ligy se probojovali třebíčští v sezóně 1996 – 1997 a zůstali v ní až do dnešních dní.