O body nás připravily taktické chyby, řekl po utkání s Ústím Jan Vavrečka

Gabriela Juříková, 06.10.2008
Na ledě HC VOKD Poruba se představil loňský extraligový tým HC Slovan Ústečtí Lvi. Dalo se předpokládat, že hosté vstoupí do utkání jako skuteční lvi a také se tak stalo. Po první dvacetiminutovce vedli 1:0. V prostřední části zápasu se povedla přesilovka domácímu týmu, kdy po skvělé teči střely Milana Ovšáka vyrovnal Tomáš Urban. Do třetí třetiny tak oba celky vstupovaly za nerozhodného stavu 1:1. Třetí část zápasu vůbec nevyšla domácím, zato hosté se dvakrát radovali, když překonali Porubskou obranu i brankáře Davida Iláše. Ústečtí Lvi si z Poruby odváží cenné tři body. Ve hře porubského týmu se objevila hned řada chyb, které vedly ke gólům hostí, čehož si všiml také porubský lodivod Jan Vavrečka.

Ústí hrálo pohledný, útočný hokej a dokázalo být trpělivé, což se Severočechům vyplatilo v poslední třetině, kdy Porubu herně převálcovali. Trenér Ústeckých Lvů Miloslav Hořava zápas zhodnotil takto: „Byl to těžký zápas. Domácí hráli obětavě a my měli na konci hodně štěstí. Z protiútoku jsme dali na 1:2, pak využili i přesilovku. Jsme rádi, že jsme získali tři body. Byl to opravdu těžký zápas.“

Hokejisté Poruby se jistě snažili připravit na Ústecké Lvy, jak nejlépe mohli. Plné dvě třetiny byli rovnoměrným sokem, ale… „Ústí bylo trpělivější, udělalo méně chyb, a to rozhodlo. My udělali hloupé taktické chyby, kterých bylo více a Ústí toho využilo,“ řekl po nezdařeném utkání trenér Poruby Jan Vavrečka.

Jediný střelec domácího mužstva byl tentokrát Tomáš Urban. Poruba hrála přesilovku a zcela nekrytý Urban se pohyboval před brankou, kde skvěle tečoval střelu Milana Ovšáka od modré. „Začátky máme pomalejší a vyrovnání na 1:1 nám hodně pomohlo, zvlášť proti takovému týmu, jako je Ústí. Dalo se s nimi hrát a drželi jsme se docela dlouho. Pak jsme udělali hloupé fauly a tím jsme to prohráli,“ prozradil jediný domácí střelec Tomáš Urban.

Branku domácí Poruby hájil David Iláš, kterého Ústečtí obstřelovali za všech pozic a při všech příležitostech. Obdržel pouhé tři branky a nemohla jsem se nezeptat, jak se mu proti takovému ofenzivnímu týmu chytalo. „Cítil jsem se velice dobře, šlo na mě hodně střel, takže jsem byl pořád v pohotovosti. Když jsme vyrovnali, věřili jsme, že by to mohlo být lepší, že spadne další náhodný gól. Nestalo se tak a dostali jsme gól z brejku ve třetí třetině.“ Protějškem Davida Iláše byl extraligový a reprezentační brankář Dušan Salfický a tak mě zajímalo, zda si našel David chvilku a sledoval jej při práci a zda od něj něco okoukal. „Občas jsem ho sledoval, hlavně při našem útočení. Je to zkušený gólman, hlavně jeho rozehrávku bych se chtěl naučit.“