Nemůžeme doma dostávat tolik gólů, říká kapitán Marek Pavlačka

Adam Bagar, 23.09.2012
V sobotní podvečer byla na porubském zimním stadionu k vidění zajímavá a dramatická bitva. Diváci, kteří tak na zápas zavítali, museli být spokojeni. Porubští hokejisté se hned dvakrát dostali do náskoku dvou branek, ale ten nedokázali udržet a nakonec padli po samostatných nájezdech. Tradičně se dařilo útočné formaci Hašek – Pavlačka – Vaněk, která byla u tří branek domácího celku. Marek Pavlačka se dokonce dvakrát zapsal mezi střelce a patřil tradičně k nejlepším hráčům na ledě. V dalším utkání jeho tým přivítá hráče Havířova. "Další lehký soupeř," smál se porubský kapitán.

Poruba byla hned v prvním kole soutěže velmi blízko k premiérovému vítězství, dvakrát však ztratila slibné vedení a nakonec podlehla Vsetínu 4:5 po samostatných nájezdech. „Měli jsme to dobře rozehrané a dvakrát jsme vedli. Na soupeřovo vyrovnání ve druhé třetině jsme dokázali reagovat, ale zbytečně jsme ve třetí třetině dostali dva góly a navíc prohráli i v nájezdech, takže převládá zklamání,“ řekl bezprostředně po prohraném utkání domácí kapitán Marek Pavlačka.

Přitom po čtyřiceti minutách hry měl RT TORAX pohodlný náskok dvou branek. „Řekli jsme si, že musíme hrát zodpovědně dozadu a nikam se příliš netlačit. Bohužel nám to nevyšlo,“ poodkryl taktiku pro poslední dvacetiminutovku a vzápětí dodal: „Myslím si, že jsme nehráli špatně, ale nemůžeme doma dostávat čtyři góly.“

Centr se čtrnáctkou na zádech se hned dvakrát zapsal do listiny střelců, což je u proslulého nahrávače vskutku vzácný okamžik. „Jednou se to tam ke mě odrazilo, tak jsem do toho jen máchnul a podruhé tam udělali dobrou práci Vaňous s Hašanem (Rostislav Vaněk a Jiří Hašek, pozn. red.), který mi to jen posunul, zavřel jsem oči a spadlo to tam,“ popisoval sváteční střelec své gólové okamžiky.

Zápas nakonec došel až k samostatným nájezdům, ve kterých mohl sedmatřicetiletý forvard zkompletovat hattrick. „Při prvním nájezdu jsem měl i trošku štěstí, protože to šlo od tyčky a spadlo do branky, při druhém jsem chtěl dávat puk nahoru, ale netrefil jsem to tak, jak jsem chtěl, a gólman mou střelu chytil betonem,“ řekl jediný úspěšný střelec Poruby v samostatných nájezdech.

Ve druhém kole se v Porubě představí hokejisté Havířova a svěřence Aleše Tomáška tak čeká zápas s favoritem soutěže. „Další lehký zápas. (směje se) Havířov je samozřejmě velký favorit, v přípravě téměř všechna utkání vyhrál, ale soutěž je něco jiného než příprava. Snad vyhrajeme,“ říká odhodlaně na závěr svého povídání.