Nelepí nám to a jsme pod dekou. Snad se dáme co nejdřív do pořádku, přeje si Smrčka

Adam Bagar, 09.01.2017
Úvodní domácí vystoupení v roce 2017 porubským hokejistům vůbec nevyšlo. Po dalším velmi rozpačitém výkonu padli s Šumperkem 1:5 a prohloubili herní krizi. RT TORAX už pojedenácté z posledních třinácti zápasů nedosáhl na tři body a jeho fanoušci po závěrečné siréně dali jasně najevo svou velkou nespokojenost. "My chceme Porubu!" křičeli. "Je čas s tím něco začít dělat," velí útočník Marek Smrčka.

"Náš výkon proti Šumperku se mi nehodnotí vůbec lehce. Asi jedním slovem – deka," přiznává. "Ale už se to táhne celkem dlouho. V kabině se o tom neustále bavíme, ale pořád nám to nějak nejde. Musíme s tím něco začít dělat, protože už i fanoušci jsou nespokojeni. Po utkání nám to dali jasně najevo. Není to pro nás vůbec příjemné," reaguje Smrčka na závěrečné pokřiky "My chceme Porubu! My chceme Porubu!"

Proti Drakům nevycházelo porubským hokejistům vůbec nic. Nedůrazný útok, obrovské chyby v obraně, tradiční nedisciplinovanost a bídné přesilovky. Tak nějak lze ve stručnosti popsat výkon Sršňova týmu. Přitom třeba v početních výhodách se mohl několikrát vrátit do zápasu. "Je to náš celosezónní problém, nemůžeme se v nich chytit. Přitom v dnešním hokeji rozhodují zápasy. Je to klíčový aspekt naší krize," má jasno.

Výstavní trefa Smrčky nestačila, Poruba schytala od Draků pětibrankovou nálož »

Ano, v případě Poruby už je nutno mluvit o krizi. A ne zrovna malé. Vždyť ambiciózní RT TORAX za posledních třináct kol zaznamenal pouhá dvě tříbodová vítězství a na vedoucí Vsetín ztrácí už propastných jedenadvacet bodů. Naopak třetí Šumperk ztenčil ztrátu na deset, a to má navrch zápas k dobru. "Krize samozřejmě může přijít, ale takový tým jako my by se s ní měl vypořádat a dát se co nejrychleji do pořádku," velí.

Právě Marek Smrčka se stal proti Drakům jediným střelcem porubského týmu. "To byla hodně slabá náplast. Soupeř dal pět branek, my jednu, takže vyšla v podstatě úplně vniveč," přiznává po jednom z mála světlých momentů. Jednadvacetiletý útočník si počínal jako ostřílený mazák a nechytatelně prostřelil Svobodu. "Byl jsem poprvé ve druhé třetině na ledě, takže jsem nechtěl nic vymýšlet a střílel na první tyčku," líčí Smrčka.

Mnohdy stačí jedna povedená třetina, jeden náhodný gól a mančaft se zase zpátky dostane do pohody, která ho dřív zdobila. "Snažíme se, v tréninku pracujeme, ale prostě nám to teď nelepí. Ale věřím, že se to co nejdřív obrátí, ať jsou všichni zase spokojeni." Nejlépe hned ve středu na vsetínském Lapači. "Nečeká nás tam nic lehkého, ale paradoxně právě proti takovému soupeři bychom se mohli chytit," věří Smrčka.