Nejmladší porubské hokejisty čekal náročný víkend ozdobený utkáním s pražskou Spartou a třemi výhrami

Radovan Glas, Petr Bukovjan, A.B., 14.12.2009
Od současné sezóny 2009/2010 mají taktéž svou oficiální soutěž minihokejisté 2. tříd, která se hraje systémem turnajů v rámci Krajské ligy žáků 2. tříd. Další z těchto turnajů na svém ledě hostily Vítkovice, přičemž celek HC VOKD Poruba se nejprve utkal s Oceláři z Třince a následně i s nedalekou Studénkou. V obou těchto případech slavili Ostravané vítězství a dle odehraných zápasů dané třídy lze konstatovat, že výkon má neustále stoupající tendenci. O den dříve sehráli porubští minihokejisté na svém ledě přátelská utkání s pražskou Spartou a opavským Slezanem. Rovněž v těchto utkáních nepoznali svěřenci kouče Radovana Glase hořkost porážky. Uplynulý nabitý víkend tak mohou hodnotit nejen trenéři, ale i samotní hráči a rodiče velmi pozitivně. Nejaktivnějším hráčem celého víkendu se stal Zbyšek Kubalák s osmi kanadskými body, o bod zaostával Jonáš Barčák, pomyslné třetí místo pak patří Vojtěchu Bukovjanovi.

Výsledky nedělního turnaje ve Vítkovicích

HC VOKD PORUBA - HC OCELÁŘI TŘINEC 10 : 3
Branky a nahrávky Poruby: Barčák, Barčák, Häring (Halata), Pitucha (Halata), Kubalák (Bukovjan), Kubalák (Bukovjan), Gredziok, Kubalák (Bukovjan), Gřeš, Pitucha.

HC VOKD PORUBA - HC STUDÉNKA 7 : 5
Branky a nahrávky Poruby: Mrkvička (Kubalák), Bukovjan (Kubalák), Barčák (Pitucha), Kubalák, Bukovjan, Chovanec, Bukovjan (Mrkvička).

Sestava na turnaji:
Calábek, Krška - Barčák, Pitucha, Häring, Halata - Glasová, Mrkvička, Kubalák, Bukovjan - Pobuta, Gřeš, Grendziok, Chovanec, Machů.

Trenéři: Radovan Glas, Tomáš Valder.

Vyjádření trenéra Radovana Glase:
Hned v zápase s týmem HC Oceláři Třinec jsme opět předvedli zlepšený výkon na všech postech, který byl podpořen brankářem Peťou Calábkem a hlavně taktickým pokrytím nejlepšího hráče Třince, porubským Kubou Pituchou.
Samotná Studénka se na nás dobře hráčsky připravila. Díky zvládnuté koncovce a opětovně dobrým zákrokům brankáře, tentokrát Lukáše Kršky, se nám zápas podařil dotáhnout do vítězného konce.

Výsledky sobotních přátelských utkání

HC VOKD Poruba A – HC Sparta Praha 6 : 4
Branky a nahrávky Poruby: Pitucha (Barčák), Häring (Barčák), Kubalák (Mrkvička), Barčák (Häring), Barčák, Mrkvička (Kubalák).

HC VOKD Poruba B – HC Slezan Opava 8 : 8
Branky Poruby: Halata 3, Machů 3, Gřeš, Pobuta.

Sestava:
Calábek, Krška - Mrkvička, Glasová, Halata, Barčák, Häring, Kubalák, Gřeš, Grendziok, Chovanec, Machů, Pobuta, Pitucha.

Vyjádření trenéra Radovana Glase:
Tým předvedl velmi solidní výkony a právem se radoval z vítězství a remízy. Sparťané zanechalli velice dobrý dojem. Děkujeme za návštěvu, která probíhala ve velice přátelské atmosféře a nezbývá než dodat, že se budeme snažit zorganizovat návštěvu Prahy a sehnat potřebné prostředky k uskutečnění akce.