Nechápu, co se jim na konci nelíbilo, kroutí Němec hlavou nad protesty po gólu v čase 59:59

Nechápu, co se jim na konci nelíbilo, kroutí Němec hlavou nad protesty po gólu v čase 59:59

René Chyla, 20.12.2016
RT TORAX se opět střelecky trápil a s Opavou dlouho díky dvěma slepeným brankám Slezanu prohrával 1:2. Přišlo to až v poslední možné chvíli, Erik Němec se totiž nejlépe zorientoval ve zmatku v opavském brankovišti a v čase 59:59 vyrovnal střelou do prázdné branky. „Já nevěděl, jestli to gól byl, ale kluci říkali, že padl ještě před vypršením času,“ hlásí o důležité brance na 2:2. Pro RT TORAX byla tato trefa při power-play stěžejní, jelikož už po 37 sekundách v prodloužení trefil levý horní růžek Šafránkovy klece exopavský Josef Tichý a zařídil bonusový bod pro červenobílé.

STATISTIKY & FAKTA: ERIK NĚMEC #18
Věk: 22 let, narozen 21. prosince 1993 Výška: 184 cm Váha: 82 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: Valley Jr. Warriors (2010-2011), Draci Šumperk (2012-2013), AZ Havířov (2013-2014, 2015-2016) Úspěchy: účast v reprezentacích do 18, 19 i 20 let, účast na Spengler Cupu (2013), účast v CHL (2014, 2015, 2016), 1. místo ELJ (2013), nejlepší střelec playoff ELJ (2013), nejproduktivnější hráč playoff ELJ (2013)

Porubští hokejisté se k dalšímu ligovému zápasu postavili netradičně v pondělí. RT TORAX hostil předehrávku 29. kola proti rivalovi z Opavy, kterého Sršňovi svěřenci v této sezoně již třikrát porazili a ve dvou případech doslova přejeli. Čtvrté derby však přineslo naprosto jiný obraz hry. „Zápas určitě nebyl špatný, Opava ale hrála dobře organizovaně z obrany,“Erik Němec. Už ve dvanácté minutě ale museli domácí sáhnout ke střídání brankářů. Nikterak kvůli inkasovaným brankám, nýbrž kvůli zranění Jakuba Čecha, do kterého napálil Jakub Vítek. „Vůbec nemám ponětí, co s ním je, ale jsou tady nějaké informace, že má lehký otřes mozku,“ komentuje důvod odstoupení porubské jedničky v brankovišti.

Porubští hokejisté chvíli nato vstřelili z dvojnásobné přesilovky vedoucí gól, další ale z převahy nepřidali, a tak opavský Slezan díky Davidu Galvasovi a Zdeňku Pavelkovi na konci druhé třetiny otočil. RT TORAX do soupeře bušil, na dlouhána Šafránka v opavské kleci ale nevyzrál. „Myslím, že převahu jsme měli i střeleckou, ale jejich gólman zachytal opravdu perfektně,“ kvituje vítkovický odchovanec, který nakonec vydřel vyrovnání v čase 59:59. „Nejdříve šla přihrávka na beka, který to v brankovišti pustil, pak se to nějak ve zmatku odrazilo na mou hokejku a já už to jen lehce pak dal do branky,“ líčí situaci, která rázně uťala možnost dalšího překvapení v druholigové východní skupině.

PORUBA SROVNALA V POSLEDNÍ SEKUNDĚ SPORNÝM GÓLEM, OBRAT DOKONAL TICHÝ »

Opavský Slezan ale branku úplně nepřijal. Hostům se zpátky na led ke středovému buly vůbec nechtělo a k dodatečnému neuznání vyrovnávacího gólu nepomohly ani vleklé diskuze opavské střídačky s rozhodčími. „Já vůbec nevěděl, jestli to byl gól, protože na časomíru jsem se nedíval, ale kluci říkali, že to padlo ještě těsně před vypršením základní hrací doby,“ pokračuje. „Vůbec nevím, co se tam řešilo a co se jim nelíbilo,“ dodává. Ano, gól sice padl ještě před vypršením základní hrací doby, Opavští se ale ohradili kvůli naprosto jinému momentu. Dle jejich názoru totiž časoměřiči časomíru pozdrželi a přispěli tak domácímu celku dalšími cennými vteřinami, které nakonec vedly k vyrovnání, jež měl na svědomí Erik Němec.

RT TORAX pak dokonal obrat už po 37 vteřinách hry v prodloužení a v zápase tak nedal ani jednu branku při hře pět na pět. „Atmosféra v kabině je po výhře vždycky dobrá, nicméně my jsme věděli, že jsme lepší a Opava v podstatě dvakrát vystřelila na branku a dala dva góly, takže výhra je zasloužená,“ říká na závěr. Poruba ale znovu nevyhrála za tři body, stalo se tak již poosmé z posledních deseti zápasů a není divu, že fanouškům týmu, který vyhlásil postupové ambice, dochází trpělivost a během zápasu se tak z tribun ozývají stále častěji nespokojené výkřiky. „Já si tady přijdu jen občas zahrát, takže k tomu se nemůžu moc vyjádřit, protože o celkovém dění v kabině nemám takový přehled,“ uzavírá.

Vyrovnávací branka Erika Němce v čase 59:59:25.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov