Naváže Sareza v Berouně na gólové hody z posledních dvou zápasů?

Adam Bagar, 14.12.2007
30. kolo druhé nejvyšší soutěže svede mezi sebou naposledy v základní části týmy západu proti celkům z východu. V rámci tohoto kola proti sobě také nastoupí domácí Berounští medvědi proti Sareze Ostrava. Domácí se po nevydařeném začátku vzchopili a proti celkům z východu předvádí vyrovnané zápasy. V posledním zápase hráli v utkání dvou posledních celků skupin na půdě Šumperku, kde podlehli až po samostatných nájezdech 2:3. To Sareze vyšly poslední dva duely na výbornou, nejprve deklasovali domácí Most poměrem 8:0 a poté na domácí půdě přetrhli Chomutovu skvělou bilanci výher a poslali ho domů rovněž s výrazným výsledkem 8:3. Utkání začíná v sobotu 15. prosince od 17:00 hod. na Zimním stadioně v Berouně. Pro ty z Vás, kteří si nechtějí udělat víkendový výlet do středních Čech a vidět tak Vavrečkovy svěřence na vlastní oči je také připraven tradiční online přenos.

Berounským medvědům absolutně nevyšel začátek soutěže, když na svou první výhru v normální hrací době čekali až do čtrnáctého kola, kdy vyhráli v Kadani 2:1. To ale jakoby medvědy nastartovalo k lepším výkonům a v následujících zápasech proti "východu" naopak prohráli pouze šestkrát z patnácti duelů. Ztráta z úvodu však byla tak velká, že ani zlepšené výsledky neodpoutaly Beroun ze dna tabulky západní skupiny, a tak na sedmý Most ztrácí stále ještě čtyři body. Středočeši doplácí především na špatné výkony z cizích stadionů, kde zvítězili pouze jedenkrát. Horším celkem venkovních zápasů je pouze Šumperk, který ještě venku nepoznal ten krásný pocit vítězství.

V posledním zápase se medvědi ukázali právě na zimním stadióně v Šumperku, kde tak byl k vidění zápas dvou posledních celků skupin. Domácí měli v úvodní části velkou převahu, kterou také korunovali dvěma brankami. Když byl také stav po čtyřiceti minutách 2:0, tak si asi málo kdo myslel, že by zápas mohl dojít až k prodloužení či případným samostatným nájezdům. Berounští ovšem nejprve v polovině třetí třetiny snížili a minutu před koncem sebrali Šumperku tři body. Zápas nakonec došel až k prodloužení, kde se stala velmi málo vídaná věc, když hlavní rozhodčí vyloučil v této pětiminutovce celkem čtyři hráče. Ani to však oběma celkům ke skórování nepomohlo, a tak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých vybojovali bod navíc domácí hráči.

Ostravští v posledním zápase naopak přivítali doma nejsilnějšího možného soupeře, který do té doby drtil jeden tým za druhým. Asi jen ti největší optimisté předpovídali alespoň bod pro Ostravu. Hráči Sarezy si však stejně jako o víkendu v Mostě otevřeli střelnici a vyprovodili Chomutov za obrovského aplausu publika poměrem 8:3. Domácí dali velmi rychlou úvodní branku, hosté však v polovině třetiny odpověděli a už to tak optimisticky s domácími nevypadalo. Ovšem v rozmezí minuty a půl vsítili domácí tři branky, které poslaly hosty do kolen. V závěru první dvacetiminutovky se navíc domácí trefili již popáté, a tak to s hostujícím Chomutovem vypadalo velmi špatně. V úvodu druhé části ale dvakrát skóroval a rázem bylo vedení Sarezy jen dvougólové. Domácí ale neznervózněli a do konce utkání ještě nasázeli Chomutovu další tři branky. O branky domácích se postarali Boháč, Šebesta, Bartošek, Svačina, Káňa, Ovčačík a o dva zásahy také Najdek.

Statistika vzájemných utkání těchto dvou celků je až nad míru vyrovnaná - z třinácti duelů vyhráli šestkrát Ostravané a šestkrát Berounští, z toho oba celky vyhráli dva duely až v prodloužení, a jeden duel skončil remízou. V posledním měření sil datovaném k 17.11. zvítězila Sareza na domácím ledě 3:2 v prodloužení. I když stav po čtyřiceti minutách byl pro Sarezu velmi nepříznivý, prohrávala totiž 0:2. Nakonec však díky nedisciplinovanosti soupeře zápas otočila ve svůj prospěch. Medvědi v tomto zápase vyfasovali dvanáct menších trestů, dva osobní desetiminutové tresty a dva tresty do konce utkání.

Berounské trápí především problémy s koncovkou, když po devětadvaceti kolech nasbírali pouhých 59 branek, což je nejhorší bilance v 1. lize. Vůdcem týmu je bezesporu Petr Šinágl, který nasbíral 22 bodů za šest branek a šestnáct asistencí. S tímto množstvím asistencí je samozřejmě i nejlepším nahrávačem medvědů. Střelecky se nejčastěji prosazuje Ladislav Slížek, který se trefil již devětkrát. Statistika +/- není pro hráče Berouna příliš příznivá, když nejlepší v této statistice mají pouhé dva plusové body - jsou to Petr Braniš a Martin Podlešák. Zlým mužem tohoto celku je Adam Lukačovič, který nasbíral v dosavadním průběhu soutěže již 88 trestných minut. V brance dostává nejčastěji příležitost Kamil Jarina, jehož statistiky nejsou vůbec špatné a s průměrem 2,26 gólů na zápas a s procentuální úspěšností zákroků 92,97% patří spíše k těm lepším gólmanům druhé nejvyšší soutěže.

Hlavním rozhodčím tohoto utkání bude pan Roman Svoboda z Horní Břízy, kterému budou na čarách vypomáhat pánové David Jelínek z Plzně a Radek Špringl z Kolína. Zajímavostí je, že v loňské sezóně pískal Roman Svoboda rovněž zápas Berouna se Sarezou, ve kterém rozdal celkem šestadvacet menších trestů a tři osobní tresty. Utkání nakonec vyhráli medvědi nejtěsnějším rozdílem 4:3.

Poslední kolo obou týmů

HC Berounští medvědi

25. kolo: Hokej Šumperk 2003 - HC Berounští medvědi 3 : 2 sn. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kovář (Meluzín), 15. Ambruz (Kovář, Ivan), rozhodující sam. náj. Kovář - 47. Besser (Braniš, Nedorost), 59. Kameš (Tvrzník).

25. kolo: HC Sareza Ostrava - KLH Chomutov 8 : 3 (5:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Boháč (Pavelek, Ovšák), 13. Šebesta (Boháč, Ovšák), 13. Najdek (Mrázek), 14. Bartošek (Červenka, Pavelek), 20. Svačina (Šebesta), 30. Káňa (Hubáček, Zdeněk), 36. Ovčačík (Bartošek), 44. Najdek (Zdeněk) - 11. Charousek (Hašek, Boušek), 22. Mikšovic (Černý, Révay), 25. Mikšovic (Heinisch, Tauš).

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

HC Berounští medvědi: Novák - Šmach, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný, Gudas, Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Jankových, Křestan, Straka, Heřman, Pavel.

HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovšák, Vnenk, Ovčačík, Palík, Mrázek, Vajda D., Buček, Falter - Šebesta, Boháč, Svačina - Klimek, Najdek, Zdeněk - Káňa, Hubáček, Bartoš - Červenka, Bartošek, Pavelek.

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
4:0 (Havířov) / 0:7 (Chomutov) 9:0 (Šumperk) / 1:4 (Kometa Brno), 2:5 (Havířov, Mladá Boleslav), 3:6 (Mladá Boleslav)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Petr Šinágl 22 (6+16) Pavel Šebesta 31 (11+20)