Můj vyrovnávací gól? Důležité je, abychom vyhrávali jako tým, říká Michal Holuša

Adam Bagar, 15.10.2012
V sedmém kole třetí nejvyšší soutěže se porubští hokejisté představili na ledě Opavy. Po nadějném úvodu, kdy byl RT TORAX lepším týmem, dokázal Slezan srovnat hru a svižné utkání muselo rozhodnout až prodloužení. K němu by nedošlo, kdyby deset minut před koncem neprostřelil Šafránka útočník Michal Holuša, který se trefil vůbec poprvé v sezóně a zajistil porubskému týmu další bod. "Remíza je spravedlivým výsledkem," říká. Tým Tomáše Sršně tak bodoval i ve svém druhém vystoupení pod novým trenérem. Již ve středu navíc může tuto sérii prodloužit v duelu s posledním Valašským Meziříčím.

Porubští hokejisté vstoupili do utkání v Opavě velmi aktivně a první třetinu ovládli. Slezan od druhé části přidal a nakonec RT TORAX z derby vyválčil jen bod. „Kdyby nám někdo řekl před zápasem, že získáme bod, tak bychom ho jistě brali všemi deseti. Vzhledem k tomu, jak se posléze zápas vyvíjel, bychom chtěli jistě i více než jeden bod,“ mrzelo Michala Holušu.

Porubskému týmu patřila první polovina utkání, ta druhá naopak domácí Opavě, takže remíza se jevila všem aktérům jako zasloužený výsledek. „Remíza je asi spravedlivá, jelikož zápas mohl dopadnout jakkoliv. Měli jsme ještě nějaké šance, které jsme mohli proměnit a zvítězit, ale šance na vstřelení gólu měli také hráči Opavy, takže nakonec remiza byla dobrá pro oba týmy,“ konstatoval útočník se čtyřiadvacítkou na drese.

Svěřenci trenéra Suchánka šli jedenáct minut před koncem do vedení, ale právě Holuša se postaral o bleskové vyrovnání. „Pokud se nemýlim, tak jsme hráli přesilovou hru, v klidu jsme si rozjeli přesilovkové zajetí a Luďa (Luděk Krayzel, pozn. red.) z pozice centra nahrál Vaňousovi (Rostislav Vaněk, pozn. red.) na pravé křídlo, já jsem z pozice levého křídla nabruslil mezi obránce a dostal jsem přihrávku mezi kruhy, kde stačilo trefit branku,“ popsal důležitý moment, který poslal zápas do prodloužení.

Osmadvacetiletý forvard menšího vzrůstu se v sezóně trefil vůbec poprvé. „Je mi jedno, zda dám gól já nebo někdo jiný z kluků. Důležité je, abychom vyhrávali jako tým,“ řekl Holuša, který rovněž vyzvedl výkon výborně chytajícího Radka Tihláře. „Radek nejen proti Opavě podal dobrý výkon. Už od doby, co k nám přišel, podává výborné výkony v každém zápase,“ zazněla slova chvály na adresu gólmana, který ještě v uplynulé sezóně oblékal dres přerovských Zubrů.

V dalším kole má RT TORAX na programu souboj s posledním Valašským Meziříčím, ze kterého se neočekává nic jiného než tři body. „Ve středu nás čeká důležitý zápas, jelikož budeme chtít opět bodovat a domácí zápasy bychom měli vyhrávat. Nevím, jaký kádr má letos Valašské Meziříčí ani jsem je osobně neviděl hrát, ale jistě to bude vyrovnaný zápas. Ty jsou ostatně letos ve druhé lize k vidění neustále a budou rozhodovat maličkosti,“ uzavřel své krátké povídání.