Michal Vachovec: V Porubě je super parta. Očekávám, že naše hra soupeřům nebude chutnat

Michal Vachovec: V Porubě je super parta. Očekávám, že naše hra soupeřům nebude chutnat

Pavlína Vítková, 30.05.2021
Osmadvacetiletý útočník Michal Vachovec má bohaté extraligové zkušenosti, tři předchozí sezony pak strávil v Polsku. Nyní však Podhale Nowy Targ opouští, aby posílil ofenzivní síly Poruby.

Předchozí sezony jste odehrál v Polsku. Těšíte se na návrat do Česka?
Určitě se těším, je tady super zázemí, parta a trenéři. Po skončení ligového ročníku jsem si navíc v rámci možností (v téhle covid době) užil volna, takže už se těším na led.

Dá se podle vás polská liga srovnat s českými soutěžemi? V čem se případně liší? Sledoval jste v Polsku český hokej?
Tím, že je v Polsku open liga, tak tam hraje poměrně dost cizinců. Takže si myslím, že ta liga se srovnat dá. Rozdíl podle mě bude především v rychlosti a v tom, že česká soutěž je celkově vyrovnanější... A český hokej jsem samozřejmě sledoval.

Hokejově jste vyrůstal v Karlových Varech. Není vám líto, že se nevracíte domů, kde byste si zahrál extraligu?
Je pravda, že jsem ve Varech začínal a odehrál tam skoro celou dobu. Určitě bych si tam chtěl ještě někdy zahrát.

Jak se vám zatím líbí v Porubě? Znáte to v Ostravě?
V Ostravě to zatím ještě moc neznám, ještě nebylo moc času. Jediné, co jsem zatím viděl, tak je zimák v Porubě, posilovna, atletický ovál a sjezdovka.

Jaké jsou vaše prvotní dojmy z týmu? Už jste se seznámil s novými spoluhráči?
Prvotní dojmy v pohodě, jak už jsem říkal, super zázemí, parta, trenéři. S pár kluky už jsem se znal z dřívějška, teď už jsem se stihl seznámit se všemi.

Loni se vám v Polsku dařilo, dostával jste prostor na ledě, v základní části jste zapsal do statistik 14 gólů. Myslíte, že se podobně prosadíte i v novém prostředí?
Dostával jsem hodně prostoru, to byl důvod, kvůli kterému jsem tam šel, abych co nejvíc hrál. Věřím, že se mi bude dařit a že pomůžu co nejvíc týmu k těm nejvyšším cílům, které tady jsou.

Co očekáváte od blížící se sezony? Věříte, že se liga obejde bez větších koronavirových opatření a přestávek?
Tím, že je tady poměrně mladý tým, tak očekávám, že budeme hrát rychlý, tvrdý a agresivní hokej, co soupeřům nebude moc chutnat, a že budeme hrát co nejvýš to půjde. A doufám, že už to bude i s plnou halou, která nás požene vpřed!

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011