Měl jsem pocit, že to gól byl, hlásí Vilček o skorohattricku

René Chyla, 20.12.2016
Poslední zápas sezony a Boskovice. Ideální možnost zakončit sezonu vítězstvím. Porubská juniorka mířila v neděli na led posledního týmu Ligy juniorů, který v probíhající sezoně zaskočil pouze Přerov. „Nechtěli jsme nic podcenit, hlavně když se jednalo o poslední zápas sezony,“ říká Tomáš Vilček, který byl od hattricku opravdu jen centimetry.

STATISTIKY & FAKTA: TOMÁŠ VILČEK #18
Věk: 18 let, narozen 13. srpna 1998 Výška: 186 cm Váha: 75 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: PHK Prešov Další kluby: HC Frýdek-Místek (2014-2015) Úspěchy: 2. místo LJ (2016), 1. místo SILESIA BISSET CUP (2016)

Museli se mít na pozoru. Bahníkovi svěřenci zajížděli na led beznadějně posledních Boskovic, které sice tři měsíce nezískaly ani bod, pak ale přetlačily silné Zubry a v posledním kole dokonce nečekaně potrápily na prostějovském zimáku místní Jestřáby. „Věděli jsme, že poslední zápasy měl soupeř dobré, takže jsme určitě nemohli nic podcenit, navíc když se jednalo o závěrečné utkání tohoto roku,“Tomáš Vilček. RT TORAX ale neponechal nic náhodě, svého soupeře zasypal 63 střelami, z čehož vytěžil šest branek a mohl se tak zaslouženě radovat ze zisku tří bodů.

JUNIORKA PŘED VÁNOCI SMETLA BOSKOVICE, VILČKOVI POKAZILO HATTRICK BŘEVNO »

„Hráli jsme v tempu, bez přerušení a mně osobně taková hra vyhovuje o mnoho více. Hodně nám pomohlo, že jsme dostali k dispozici pár přesilovek, které nás dostaly na koně,“ hlásí hlavní postava nedělního duelu. Porubští vedli už od sedmé minuty, kdy se po parádní individuální akci prosadil Jaromír Široký. Pak ale Ostravané dobývali boskovickou branku, na kterou dlouho nedokázali najít recept. Pak však přišla šestnáctá minuta a dvě branky během 49 sekund. Na průběžných 2:0 zvyšoval osmnáctiletý odchovanec prešovského hokeje.

„První gól padl v přesilovce a podíl na něm měla rozhodně celá pětka. Michal Dang mně to parádně načepoval před kasu a já jsem to už jen zametl do branky,“ líčí skvěle sehranou akci, která znamenala dvoubrankové vedení. Zanedlouho se prosadil ještě Antonín Kurnik, jenž jen potvrdil převahu favorita, který mohl do šaten odcházet o poznání spokojenější. Pro Tomáše Vilčka ale střelecký večer pokračoval, jelikož další parádně sehraná akce druhé formace přišla ve 32. minutě.

„Byla to situace tři na dva, kdy jsem dostal nahrávku z pravého křídla od Honzy Bernáta mezi kruhy a pak už jsem jen počkal na pohyb brankáře a střílel pod víko,“ říká o své druhé brance v utkání, která znamenala vedení již 5:0. V tu chvíli naskočila otázka, zda přijde v juniorské kategorii premiérový hattrick. „Samozřejmě, že mi to proběhlo hlavou, ale to by tak měl určitě každý hráč. Moc jsem to ale nehrotil, jelikož jsme se snažili hrát pěkný kombinační hokej a užít si poslední zápas,“ pokračuje. V samotném závěru byl pak porubský útočník jen pár centimetrů od třetí branky.

Jeden z hlavních strůjců nedělní výhry 6:0 Tomáš Vilček.

„Trefil jsem břevno, v té chvíli jsem si ale myslel, že to gól byl. Někteří kluci říkali, že se pohnula síťka, jiní zase, že ne. Příště raději budu střílet slaběji, aby to někdo vůbec poznal,“ ubezpečuje s úsměvem Tomáš Vilček, který se snaží jít ve stopách svého vzoru Miroslava Šatana. Ve chvíli, kdy se rozezvonilo břevno, musel pokladník juniorského týmu sklopit jak hlavu, tak víko od pokladničky. „Jelikož dělám rozhovor, tak to stejně úplně zadarmo nebude,“ směje se.

Junioři nakonec dotáhli zápas do vítězného konce, zvítězili 6:0 a stále se tak drží v těsném závěsu za vedoucím brněnským Warriorem, který má náskok na čele tabulky pouhé dva body. Ligu juniorů nyní čeká téměř třítýdenní pauza, v prvním lednovém zápase pak ale Poruba přivítá rozjetý Frýdek-Místek. „Mně osobně volno prospěje, přeci jen jsem trochu vyčerpaný a potřebuji nabrat síly do další části. Myslím si ale, že každý z nás bude dělat něco navíc, aby úplně nevypadl z tréninku,“ uzavírá.

Hattrick? Ale ne, střelu Tomáše Vilčka zastavuje břevno ...