Marek Sedlář je zpátky! Nebyl jsem si jistý, jestli budu mít místo v sestavě, přiznává

Redakce, 06.01.2014
Mladý útočník Marek Sedlář si už v letošní sezoně vybral pořádnou porci smůly, když si hned v úvodním klání nového ročníku nepříjemně poranil rameno a trenéru Tomáši Sršňovi scházel až do sobotního podvečera, kdy se po takřka čtyřech měsících vrátil do porubské sestavy. A po dlouhé zápasové pauze si nevedl vůbec špatně a po utkání, které RT TORAX ovládl suverénně 6:1, na něj šla jen samá slova chvály. "Na první zápas po tak dlouhé době to možná bylo dobré, ale ještě musím máknout, abych se do toho zase dostal," hlásí dvaadvacetiletý šikovný forvard, kterému už scházel druholigový zápasový kolotoč.

Hrát hokej se příliš nedá zapomenout, přesto není nic příjemného naskočit do rozjetého vlaku po dlouhých sedmnácti týdnech. "Vážně to není nic jednoduchého, navíc když se klukům výborně daří. Nebyl jsem si ani vůbec jistý, jestli budu mít místo v sestavě," přiznává Marek Sedlář. Trenér Tomáš Sršeň ovšem za dobu jeho absence rozhodně nezapomněl, o jak kvalitního hráče se jedná a zařadil jej do první formace po boku mladíka Aleše Kilnara a veterána Luďka Krayzla.

Právě od zkušeného centra si po jednoznačném vítězství nad Novým Jičínem vysloužil slova uznání. "Luděk Krayzel je pan hokejista, takže to rozhodně potěší. Ale zase bych to nějak nepřeceňoval," culí se Sedlář. "Na první zápas po tak dlouhé době to možná bylo dobré, ale ještě musím máknout, abych se do toho zase dostal," pokračuje jedna z mladých porubských pušek. A jaké zažíval pocity před samotným kláním? "Hodně jsem se těšil, ale čím víc se zápas blížil, začínal jsem být trošku nervózní. Naštěstí to s prvním střídáním opadlo," hlásí.

Hned na startu nové sezony si v utkání s Prostějovem nepříjemně poranil rameno, v němž měl potrhané vazy. Do tréninkového procesu se tedy dostával postupně a rozhodně nic nechtěl uspěchat, to se totiž mnohdy krutě nevyplácí. "Asi po třech týdnech jsem začal chodit na rehabilitace, pak už jsem chodil na kolo, abych z toho moc nevypadl. Asi po měsíci a půl už jsem pomalu začal zatěžovat ruku a v tuto chvíli jsem už přibližně měsíc na ledě," prozrazuje Marek Sedlář, který už se cítí zdravotně v pořádku. "Rameno nebolí, cítím se dobře," potvrzuje.

"Ale co se týče fyzické stránky, tak mám co dohánět," uvědomuje si Sedlář. Porubská utkání musel sledovat pouze v roli diváka, což není pro hráče nikdy nic příjemného a především psychicky to dá zabrat. "Asi nikdo nemá rád, když se jen chodí dívat na zápasy svého týmu. Kdyby záleželo jen na mě, tak jsem na ledě už po dvou týdnech, ale tak rychle to nešlo," hlásí. Každopádně radost mu dělaly, a stále dělají, alespoň výsledky. "Je super, že to zatím tak klape. Bude důležité, aby nám to vydrželo i pro play-off, tam to musíme potvrdit," uzavírá odhodlaně.