Máme dobře složený tým, který může hrát úplně s každým, říká gólman Michal Gleich

Adam Bagar, 17.08.2011
Po dvou domácích zápasech se porubské áčko poprvé v přípravě představilo na půdě soupeře. Na horké havířovské půdě se čekalo na úvodní střelecký zápis téměř polovinu střetnutí. Na Říčkovu trefu ještě dokázal RT TORAX reagovat, ale závěrečné minuty se hostujícímu celku příliš nevydařily a odjel po výsledku 4:1 poražen. I přes čtyři inkasované branky odchytala výborný zápas porubská jednička Michal Gleich. Ten také hodnotil průběh úterního klání, které všichni aktéři označili za vyrovnané. „Byl to vyrovnaný zápas, ale nemůže se nám stávat, že dostaneme v závěru tři góly,“ smutnil jedenadvacetiletý gólman RT TORAXu.

Vypadalo to, že si z Havířova odvezete dobrý výsledek, ale závěr se vám příliš nepovedl. Jak byste utkání zhodnotil?
Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, hráli jsme dobře jak z obrany, tak i ve středním pásmu. Nemůže se nám ale stávat, že dostaneme v závěru poslední třetiny tři góly. To nejde, musíme hrát celých šedesát minut. Úplně nám utekl závěr zápasu, udělali jsme tím ze sebe blázny.

Karviná a Havířov patří k největším favoritům druhé ligy. S oběma celky jste dokázali držet krok, což je velmi pozitivní...
To určitě. Je vidět, že máme dobře složený kádr a můžeme hrát úplně s každým. Karviná i Havířov mají výborný tým. V sezóně máme určitě i s těmito celky šanci na body.

Porubská brankářská jednička Michal Gleich

Dostal jste příležitost ve všech třech zápasech a prezentoval jste se velmi dobrými výkony. Jak jste sám se sebou prozatím spokojen?
Jsou to zatím jen přípraváky. Jsem spokojen, čekal jsem to určitě horší. Nějaké góly mi možná utekly, ale jak říkám, je to teprve začátek sezóny.

Domácí hokejisté měli k dispozici dlouhé dvojnásobné přesilovky. Ty jste dokázali výborně ubránit, přitom v klasických oslabeních jste dvakrát inkasovali. Čím to?
Ubránili jsme ta oslabení možná i trošku se štěstím. Ale šlo vidět, že máme dobře postavené hráče, takže mohli střílet jen z dálky, což jsem naštěstí pochytal. Klukům postupně docházejí síly, hráli jsme dnes hodně oslabení. To pak stačí, když už někdo nemůže, přijede borec a dá gól.

Téměř při každém přerušení hry vyjíždíte až do rohu kluziště. Je to nějaký váš rituál?
Tak určitě to je i takový rituál, ale třeba když delší dobu stojím v brance, tak se alespoň projedu. Je pravda, že do rohu jezdím snad v každém přerušení, takže to je asi už rituál.

V 58. minutě zápasu se na vás řítil Martin Potočný, poměrně riskantně jste proti němu vyjel. Byl jste si jistý, že budete u kotouče dříve?
No, úplně jistý jsem si nebyl. Vyjel jsem z branky pozdě. Nečekal jsem, že je tak blízko. Měl jsem štěstí, že jsem jej hokejkou trefil do jeho hole a tím tu šanci zneškodnil. Nebylo to moc jisté, bylo to skutečně spíše o štěstí.

Havířov se může pyšnit výbornými fanoušky. Jak se vám u něj hraje?
Hraje se mi tam výborně. Minulý rok, když jsem chytal v Orlové, tak jsem zažil úplně vyprodaný stadion a atmosféra byla opravdu neskutečná. Mají skvělé fanoušky a to oba týmy žene dopředu, aby podali co nejlepší výkon.

Již ve čtvrtek vás čeká odvetné utkání s Opavou. S čím do něj vstoupíte?
Je začátek sezóny, dřeme, tréninky jsou spíše zaměřené na bruslení. Chce to hlavně přenést cvičení z tréninků i do zápasu. Budeme se nadále sehrávat a myslím, že v sezóně to bude výborné.