Mám to za basu piv, směje se Mikuláš Rimmel po své premiérové trefě

René Chyla, 18.02.2016
Porubští hokejisté se v posledním zápase základní části na ledě desáté Břeclavi první dvě třetiny poněkud trápili, o osudu klání tak rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka, ve které si Ostravané otevřeli střelnici a dokráčeli k pohodlné výhře 6:1, která je katapultovala zpět na čtvrté místo v tabulce. Jedním z hlavních strůjců středečního triumfu byl útok druhé formace, který se podílel hned na čtyřech trefách porubského mužstva. Stejně jako jeho spoluhráči z této lajny také Mikuláš Rimmel zaznamenal tři kanadské body. „Tohle se mi povedlo naposledy snad v minulé sezoně ve vítkovické juniorce v play-off,“ pátrá v paměti vítkovický odchovanec, pro něhož byl zápas v Břeclavi okořeněn premiérovou trefou za porubské áčko.

Ostravané sice vedli na jihu Moravy již od druhé minuty, s tempem a výkonem už to ale tak slavné nebylo. Porubské hokejisty zachránila od pohromy jen střelecká nemohoucnost a chyby v defenzívě břeclavského celku. „Po první třetině nám trenéři v šatně říkali, že to není vůbec ono a že absolutně nehrajeme to, co bychom měli,“ přiznává dvacetiletý mladík, který v sezoně 2012/2013 okusil zámořskou WHL v dresu Spokane Chiefs.

Hlavní lodivod Tomáš Sršeň tak sáhl v sestavě k pár změnám, díky nimž se dostal Mikuláš Rimmel konečně na led. „Nastoupil jsem sice až do druhé třetiny, kde jsme stále drželi jednobrankové vedení, ale ani tak náš trenér stále nebyl spokojený s předváděným výkonem. Ve třetí třetině jsme se už trošku zvedli, padly nám tam nějaké góly a nakonec jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotí porubský forvard středeční klání proti oblíbenému soupeři z Jihomoravského kraje.

O tom, že není vůbec lehké dostat se do tempa až v průběhu zápasu, může vítkovický odchovanec vyprávět své. „Není to vůbec nic příjemného, byl jsem poměrně dost ztuhlý, ale naštěstí jsem to během dvou střídání rozbruslil a celkem rychle jsme vstřelili gól v přesilovce, po němž to už bylo mnohem lepší,“ dodává. Do zápasu se ale nakonec dostal poměrně rychle. Do závěrečné sirény totiž nastřádal hned tři kanadské body. „Tři body v jednom zápase se mi povedly naposledy snad v minulé sezoně ve vítkovické juniorce v play-off,“ pátrá v paměti krmelínský rodák, jenž v minulé sezoně oblékal také dres Šumperka.

Už po pěti minutách na ledě nahrával na gól Petra Seidlera, ve třetí dvacetiminutovce přidal druhou asistenci, aby v těsně před uplynutím její poloviny potvrdil skvělou souhru druhé lajny premiérovou trefou v porubském A-týmu. „Bylo to v přesilovce. Viděl jsem, že Sája (Petr Seidler, pozn. red.) jel za branku. Mezi kruhy bylo úplně volno, tak jsem toho využil, zařval na něj a on už si mě pak našel naprosto ideálně. Díky bohu, že mně to tam konečně spadlo,“ popisuje svůj první gól za druhý nejslavnější ostravský tým, kterým zvyšoval na průběžných 4:1.

Puk si ale neschoval. „V tu chvíli jsem na to vůbec nemyslel a nikdo mi jej ani nepřivezl. Každopádně to mám za basu piv a uvidíme, co mi ještě řekne náš pokladník,“ směje se dvacetiletý útočník, jenž poslední dva roky nastupuje také za prvoligový Havířov. „S těmi kluky jsem hrál dneska úplně poprvé, i když se Syslem (David Sysala, pozn. red.) jsme spolu hrávali už i v juniorce a v dorostu. Každopádně jsem velmi rád, že jsme takhle sehraní a napadalo nám to branky,“ vysvětluje vzkříšení druhé lajny. Ve vítkovickém mladším dorostu tento sympatický mladík disponoval úchvatnou formou, jelikož ve 28 zápasech nasbíral těžko uvěřitelných 71 kanadských bodů (32+39).

Za Porubu sice Mikuláš Rimmel odehrál jen necelou polovinu zápasů, ale věří, že se dokáže do základu třeba v budoucnu probojovat. „ Uvidíme, co řekne trenér, jestli budu příští zápas hrát nebo ne. Každopádně teď to bylo takové, že jsem jedno utkání hrál, pak zase tři čtyři ne nebo jsem třeba naskočil jen na chvíli. Nebyl jsem ale vůbec v tempu, přesto bych rád nastoupil i v sobotu proti Valašskému Meziříčí,“ doufá porubský útočník.

Pokud RT TORAX v posledním kole nezaváhá, začne čtvrtfinále na domácí půdě, což je téměř vždy menší plus. „Určitě si myslím, že výhoda je začínat doma, protože tam bychom hráli i ten pátý rozhodující duel. I přesto doufám, že tu čtvrtfinálovou sérii ukončíme dříve,“ uzavírá Mikuláš Rimmel.

foto: Lukáš Bajgar