Listopadová utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 19.12.2022
V průběhu listopadu odehráli šesťáci v kategorii mladších žáků A celkem 5 utkání, o rok mladší tým v kategorii mladších žáků zvládl 4 utkání.

V rámci 12. kola přivítali hráči RT TORAX na svém ledě v sobotu 5. listopadu třinecké Oceláře. Oproti minulému vzájemnému měření si sil bylo celé utkání mnohem vyrovnanější. V první třetině se hosté ujali vedení 2:0. V druhé části hry se úvodní brankou HC RT TORAX dotáhl na rozdíl jedné branky, třinecký soupeř ale dokázal opět dvěma brankami odskočit. Po druhé třetině tak byl průběžný stav 4:1, a když Třinec přidal ještě jednu branku, celkově zvítězil 5:1.

Hned následující den v neděli 6. listopadu vycestovali hráči HC RT TORAX k venkovnímu utkání do Opavy. První dvě třetiny v utkání byl tzv. lepším týmem na ledě opavský soupeř, tyto části vyhrál 5:0 a 6:1. V poslední části hry se naopak více dařilo svěřencům Martina Tomáška, kterou vyhráli 5:3. Celkově zvítězil tým Opavy 14:6.

V sobotu 12. listopadu proběhlo 14. kolo soutěže, v rámci kterého se hráči utkali na domácím ledě s týmem z Kopřivnice. Porubští první část vyhráli 6:0 a ani v druhé části hry ze svého výkonu nepolevili, tuto třetinu vyhráli 4:1. V poslední části hry se již utkání spíše jen dohrávalo, tato dvacetiminutovka dopadla smírně 1:1. V utkání tak zvítězila Poruba 11:2.

Ve čtvrtek 17. listopadu si hráči 6. ročníku změřili síly s týmem Ďáblíků z Nového Jičína. První i druhou třetinu zvítězili hosté shodně 4:1. Poslední část dopadla smírně 2:2. I v druhém vzájemném utkání v této sezóně tak zvítězili Ďáblíci, tentokráte 10:4.

I poslední listopadové utkání odehráli hráči Poruby na domácí půdě, a to 26. listopadu proti Havířovu. Celé utkání bylo herně velmi vyrovnané a oproti minulému vzájemnému měření sil se více dařilo Porubě. První třetina dopadla smírně 1:1, druhou část vyhráli hráči HC RT TORAX 3:0. V poslední části se hráči Havířova dotáhli na rozdíl jedné branky, ale i při hrané powerplay si Poruba vítězství uhájila a vyhrála těsně 4:3.

Žáci 5. třídy rozehráli listopadová utkání na domácím ledě, konkrétně 6. listopadu proti Havířovu. Poruba zvítězila celkově v tomto utkání vysoko 21:1, po třetinách 7:0, 8:0 a 6:1.

8. kolo soutěže se odehrálo v sobotu 12. listopadu na ledě Frýdku-Místku. Vedení se v utkání ujal domácí tým v 5. minutě, hned o minutu později porubští hráči dokázali srovnat na 1:1 a takto i úvodní část skončila. V druhé třetině pouze 2krát skórovali domácí hráči a do poslední části tak šli s vedením 3:1. I v této části hry přidal Frýdek-Místek dvě branky, zatímco Poruba dokázala korigovat výsledek závěrečnou brankou v utkání v poslední minutě. Celkově zvítězil Frýdek-Místek 5:2.

V neděli 20. listopadu odehráli třetí listopadové utkání porubští hráči na domácím ledě se Studénkou. První část hry soupeř dokázal s hráči HC RT TORAX tzv. držet krok, třetina skončila těsně 3:2. Druhou a třetí třetinu již porubský tým svému soupeři skórovat nedovolil, a naopak se mu v obou částech střelecky významně dařilo. Tyto části skončily 5:0 a 8:0. Celkově Poruba zvítězila 16:2.

Poslední listopadové utkání proběhlo také v domácím prostředí, a to proti hráčům z Orlové. Orlovský tým nastupuje v této kategorii mladších žáků především s hráči ze 6. třídy, Poruba tedy nemohla být favoritem utkání. Hned v 15. sekundě utkání se Orlová ujala vedení, Poruba ale postupně získávala převahu. Srovnat skóre dokázala hned za 2 minuty a dvacetiminutovku vyhrála 4:2. Druhá třetina byla herně vyrovnaná a skončila spravedlivě nerozhodně 2:2. V poslední části zápasu dokázali orlovští hráči domácímu týmu výrazně odskočit. Dokázali vstřelit postupně pět branek, zatímco Poruba jen jednu, závěrečnou v 55. minutě. Orlová vyhrála celkově 9:7.