SLEDUJTE ONLINE:
A-tým:
15.4. 17:00 Havlíčkův Brod – Poruba 3:2
LifeInLine Tour v Ostravě (World Inline Cup) se blíží

LifeInLine Tour v Ostravě (World Inline Cup) se blíží

Lukáš Bajgar, 15.06.2017
T I S K O V Á Z P R Á V A - Tento víkend nás v Ostravské městské části Poruba, na Hlavní třídě čeká velký svátek kolečkového bruslení. Program je dělaný pro příznivce tohoto sportu jakéhokoli věku a úrovně. Kromě sportu nás čeká také spousta hudby a zábavy.

Celá akce začne v pátek večer na porubské Hlavní třídě, která bude uzavřena jen pro bruslaře. Tato již pravidelná večerní jízda, zařazená do programu Ostrava na kolečkách, každoročně přiláká až 2000 bruslařů a je doprovázena hudebním programem. Často se zde také dají potkat závodníci včetně České reprezentace, kteří si trať projíždějí před hlavním závodem sobotního programu - závodem světového poháru na 33km. Doprovodný program zajišťuje spolek Swanky, takže pokud chcete, tak se můžete i něco přiučit, nebo se podívat, jak vypadá Freestyle bruslení. Jízda začíná v 19:00 a končí ve 22 hodin.

V sobotu ráno se pak tradičně začíná závody pro ty nejmenší. V 9:50 startuje 100m závod pro děti do 5 let, pak závod odrážedel (také pro děti do 5 let) a následně se bude pokračovat s tratěmi na 1km a 3km HOBBY, tedy čistě pro děti neregistrované pod Českým svazem kolečkového bruslení. Dále přijdou na řadu ty stejné tratě, tentokrát v kategorii OPEN. Mohou se ho tedy účastnit jak závodníci registrovaní ČSKB, tak neregistrovaní. Tyto závody jsou často divácky velice atraktivní a plné emocí. Člověk se až diví, jak rychle dokáží tyto děti jezdit. Dopolední program pak uzavírá HOBBY 10km v 11:30. Tedy závod opět jen pro neregistrované bruslaře bez závodní licence. Od 12:30 do 13:30 je trať otevřená pro volné bruslení a zároveň se vyhlašují výsledky dopoledních závodů včetně tomboly.

Ve 14:00 se startuje zlatý hřeb celého dne. Závod světového poháru na 33km, kde se ukáží přední borci z celého světa a nebude chybět ani kompletní česká špička v čele s Ondrou Suchým a Michalem Prokopem. Profil ostravské tratě slibuje parádní podívanou. Zvláště horní část s kopcem slibuje pot a dřinu na jedné straně a rychlosti přesahující 70km/h na té druhé. Závod opět spadá do kategorie OPEN, takže se ho může účastnit každý a vyzkoušet si, jaké je to stát na startu vedle mistrů světa. Nebo alespoň přijďte našim zafandit, ať mají proti zbytku světa více síly. Ženy startují nejdříve, a muži na trať vyrážejí 4 minuty po nich. Na závěr pak v 16:00 startuje OPEN 10km, které se opět může účastnit každý. Více informací na stránkách www.lifeinline.cz.

Celý program bude doprovázet ještě exhibice Martina Berha na BMX, který nám popře limity skákání na kole. Dále je možné využít servisu a půjčovny bruslí Tempish. „Rádi bychom poděkovali MO Poruba za technickou a organizační spolupráci a samozřejmě i Hlavnímu partnerovi městu Ostrava za finanční podporu a stejně tak i Moravskoslezskému kraji,“ řekl Martin Plecitý, ředitel LifeInLine.

Budeme se na Vás všechny srdečně těšit. LifeInLine Team

Program inline festu v Ostravě

Pátek 16. 6.:
19:00 – 22:00 Večerní bruslení Ostrava na kolečkách, ve spolupráci se SWANKY.

Sobota 17. 6.:
9:50 závody Mini děti (do 5let) na inline bruslích,
10:00 závody odrážedel pro děti do 5 let,
10:15 děti 1 km hobby,
10:25 děti 3 km hobby,
10:45 děti 1 km open,
10:55 děti 3 km open,
11:30 Hobby 10 km, (závody pro bruslaře bez závodní licence)
12:30 – 13:30 volné bruslení, vyhlášení vítězů dopoledních závodů a tombola,
14:00 závod WIC na 33,5 km,
15:00 vyhlášení vítězů World Inline Cup,
16:00 Open 10 km,
17:30 vyhlášení výsledků odpoledních závodů a tombola.