Letní soustředění mládeže HC RT TORAX

Romana Opatová, 10.08.2021
Každoročně zahajují hráči 4. a 5. ročníku přípravu v předzávodním obdobím společným výjezdním soustředěním. V týdnu od 2. srpna absolvovali v podhůří Jeseníku pod vedením svého trenéra Jirky Trembáče řadu pohybových, výkonnostních tréninků, ale i společných týmových her a zábavných aktivit.

Již potřetí v řadě organizoval realizační tým soustředění 4. a 5. třídy na Malé Morávce v areálu hotelu Kamzík. Zmiňované ročníky jsou početně tzv. „silné“ a to se projevilo i v počtu účastníků soustředění. Přes třicet hráčů se v pondělí rozloučilo s rodiči a vyrazilo na společnou cestu za dobrodružstvím.

Pondělní odpoledne patří každoročně krátkému společnému výletu, který si hráči zpestřují výběhy do kopců a sjezdovek. Protože počasí v tomto týdnu bylo řádně vrtkavé a sjezdovky nebyly pro běh vhodné, zvolili hráči pro výběh místní lesy. Těžkým lesní terénem se v klusu vyšplhali na vrchol sjezdovky u nedaleké chaty „Zátiší“.

V úterý dopoledne absolvovali hráči vytrvalostní běh proložený opět pohybovými týmovými cviky. Odpoledne přišlo na řadu cvičení zaměřené na týmovou spolupráci. Kluci rozdělení do skupin vzájemně svázáni za oba kotníky absolvovali výšlap na lyžařskou sjezdovku. Vedle fyzického zatížení se tak museli komunikačně popasovat s vytvořeným pohybovým omezením, tj. domluvit se a sledovat vzájemně aktuální problémy v chůzi apod. Vítězové na vrcholu následně hledali podle indicií malý poklad.

Středeční dopoledne měli hráči volnou zábavu v bazénu – někteří relaxovali, jiní zdokonalovali své plavecké dovednosti. Po obědě se již všichni připravovali na třetí ročník „TORAX Spartan Race“. Překážky v tomto týmovém závodu byly standardní jako v loňských letech, závod byl ale mnohem obtížnější opět díky dešti a mokrému terénu. I tak všichni zvládli více než 3,5km běh s lanovou dráhou, ručkováním na laně, výběhem přes klády, výběhem po schodech i plazením se pod sítí bravurně. Večer byl odpočinkový – vyplněný společným táborákem.

Oproti středečnímu týmovému soutěžení patřil čtvrtek nejprve individuálním disciplínám - soutěžím v plavání i potápění. Protože počasí opět nedovolilo absolvovat venkovní aktivity, následoval krátký turnaj ve florbale v místní tělocvičně. Závěrečný program soustředění vyplnila noční stezka odvahy. V letošním roce byla velmi fundovaně připravena, mnoho mladých hráčů opravdu muselo při jejím absolvování překonat svůj strach.

Týden utekl jako voda, volný čas mladí hráči vyplňovali společným zápolením ve florbale, fotbale, ale také zpěvem zápasového chorálu HC RT TORAX. Vždyť posilování fungování v týmu je vedle zvyšování fyzické kondice hlavním účelem těchto soustředění.

O krátké zhodnocení celé akce jsme požádali trenéra Jiřího Trembáče:

Myslím, že mluvím za celý realizační tým, když řeknu, že soustředění bylo velmi zdařilé. Počasí, i přes počáteční obavy, vyšlo skoro perfektně, takže jsme absolvovali vše, co bylo v plánu. Jediná aktivita, kterou nám překazilo počasí, byl výšlap na Praděd.
Kluci si pořádně fyzicky mákli, ale také zažili spoustu soutěží a her, při kterých se náramně bavili. A to je cílem soustředění – trénovat, bavit se a utužit kolektiv, který spolu bude muset projít ještě dlouhý kus cesty…
Nakonec bych rád poděkoval realizačnímu týmu, jmenovitě Michalovi a Romaně Opatovým, Martinu Macháčovi a zdravotnici Miladě Ručkové za pomoc po celou dobu soustředění.
Takže sportu zdar, hokeji zvlášť a teď už hurá na led!!!