Konečně mi to tam spadlo, oddechl si šťastný střelec dvou gólů Rostislav Vaněk

Adam Bagar, 11.10.2012
Staré známé pravidlo, že nové koště dobře mete se ve středu potvrdilo. Porubští hokejisté po dvou porážkách tentokrát bodovali naplno a zdolali po bojovném výkonu Karvinou 4:3. Velkou zásluhu na vítězství měl mladý forvard Rostislav Vaněk, jenž se konečně dokázal prosadit, a to hned dvakrát. Jeho dvě přesilovkové trefy tak daly výhře slušný základ. "V předchozích zápasech se mi střelecky nedařilo, takže jsem rád, že se to konečně zlomilo," říká Vaněk, jenž se aktuálně vyhřívá na čele kanadského bodování týmu. V dalším utkání se RT TORAX v sobotu představí na ledě tabulkového souseda z Opavy.

Po dvou neúspěšných zápasech se Poruba v duelu s Karvinou dočkala dalšího tříbodového zisku. „Myslím si, že jsme tři body uhráli naprosto zaslouženě,“ řekl na úvod svého hodnocení mladý štírek Rostislav Vaněk. „Nějaké změny samozřejmě proběhly. Dobře jsme zahušťovali střední pásmo a tlačili jsme se více před branku soupeře,“ nastínil odlišnosti v porubské hře pod vedením nového trenérského dua Tomáš Sršeň – Pavel Hinner.

Jedenadvacetiletý forvard měl na výhře 4:3 nemalou zásluhu, když prolomil své čekání na gól a přidal ve středu večer hned dvě trefy do černého. „Jsem moc šťastný, že se to konečně zlomilo, protože v předchozích zápasech se mi střelecky nedařilo, přestože šance tam byly. Neproměnil jsem dokonce ani dva samostatné nájezdy. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo,“ rozplýval se autor přesilovkových gólů. „Přesilovky v novodobém hokeji rozhodují zápasy a v utkání s Karvinou se to jen potvrdilo,“ dodal.

„Nejprve jsem v přesilovce pět na tři clonil před brankou a Šindi (Jiří Šindelář, pozn. red.) to tam poslal zhruba na úrovni kolen. Stačilo už jen tečovat puk do branky,“ popsal svou první trefu a vzápětí pokračoval. „Druhý gól byl po pěkné kombinaci, kdy jsem to dával do úplně prázdné branky,“ liboval si útočník s šestnáctkou na zádech a zároveň i nejproduktivnější hráč týmu. „Je teprve začátek sezóny, takže bych to moc nepřeceňoval,“ řekl skromně.

V závěru se musel RT TORAX bránit pětiminutové přesilovce soupeře, ale výbornou hrou již Karvinou do ničeho nepustil. „Samozřejmě jsme se trošku báli o výsledek, ale jako mančaft jsme se stmelili a výborně jsme to ubojovali a vítězství již ubránili,“ chválil své spoluhráče. V dalším utkání budou chtít porubští hokejisté výsledek potvrdit na půdě Opavy. „Určitě budeme chtít vyhrát. Opava má stejný počet bodů, takže se dá očekávat vyrovnaný zápas, snad se šťastným koncem pro nás,“ ukončil optimisticky své krátké povídání.