Konec základní části se blíží! Porubu čeká hned pětice venkovních zápasů

David Kubatík, 16.02.2021
Švédské hokejové hry jsou minulostí a s nimi i poslední reprezentační pauza. Nyní se už tak o slovo znovu hlásí Chance liga, kterou čeká závěrečný sprint směrem k poslednímu kolu a následnému play off. Porubské hokejisty v této závěrečné fázi čeká sedm zápasů ve dvaceti dnech, z nichž však pouze do dvou nastoupí ve své domovské hale – RT TORAX ARENĚ.

Ostravanům, kteří by v této koronavirem ovlivněné sezóně chtěli dojít pořádně daleko, se v dosavadním průběhu sezóny poměrně dařilo. Z dvaceti sedmi odehraných zápasů odjeli jako vítězové hned sedmnáctkrát a na své konto si připsali pěkných padesát jedna bodů. Tento výsledek jim zatím stačí na páté místo, což je dáno také tím, že aktuálně čtvrtý Přerov má odehrán o jeden zápas navíc. Na vedoucí trojici ve složení Vrchlabí, Jihlava a Kladno pak červeno-bílí ztrácí pouhé dva body. Svěřenci trenéra Výborného se však musí dívat i pod sebe, protože šestá Třebíč je pod nimi pouze vinou horšího skóre.

Dá se čekat, že o ono čtvrté místo se teď mezi výše jmenovanými celky strhne bitva největší. Dle letošního systému soutěže totiž do čtvrtfinále postoupí přímo pouze čtyři nejlepší. Celky na pátém až dvanáctém místě si pak budou muset projít zdlouhavou a poněkud riskantní cestou předkola. Ať už to tedy dopadne tak či tak, je jasné, že se bude na co dívat.

Porubští prožili svá dvě nejlepší výsledková období hned na začátku, kdy dokázali zvítězit pětkrát v řadě, a pak také po návratu z vynucené karantény na přelomu roku. V druhém případě svou sérii ještě o jeden úspěch prodloužili.

Nejlépe bodujícím hráčem porubského celku je zatím finská mašina jménem Markus Korkiakoski, který má na kontě již 12 branek a 20 asistencí. Stejný počet gólů dokázala nastřílet také další zvučná předsezónní posila, dlouholetý extraligový matador Lukáš Endál. V porubském brankovišti zase kraluje bývalý reprezentant Lotyšska Ervins Muštukovs, kterému velice kvalitně kryje záda Frederik Foltán.

Zbývající zápasy Poruby:

Středa 17.2. Litoměřice - Poruba