Kluky jsem musel samozřejmě podpořit a přidal se, říká jeden z aktérů hromadné bitky Puzič

Kluky jsem musel samozřejmě podpořit a přidal se, říká jeden z aktérů hromadné bitky Puzič

René Chyla, 23.10.2016
Pořádně vyhrocenou bitvu nabídlo utkání dvanáctého kola druhé ligy mezi Valašským Meziříčím a Porubou. Vše už nastartovaly první minuty, kdy byl velmi sporně vyloučen pětadvacetiletý Petr Seidler na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení po souboji se Zbyňkem Žabčíkem. „Ten faul podle mě vůbec nebyl,“ myslí si dvacetiletý obránce porubského kádru.

STATISTIKY & FAKTA: IVAN PUZIČ #48
Věk: 20 let, narozen 15. února 1996 Výška: 178 cm Váha: 75 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: Zagreb (do 2010) Další kluby: HC VÍTKOVICE RIDERA (2010-2016), Draci Šumperk (2015-2016) Úspěchy: 1. místo ELSD (2012), 3. místo ELJ (2015, 2016), účast v reprezentaci Chorvatska do 20 let na MS divize IIA (2016), účast v seniorské reprezentaci Chorvatska na MS divize IB

Poruba i přes vyostřenou druhou dvacetiminutovku mohla po závěrečné siréně slavit vítězství 5:2. „Zápas jsme rozehráli dobře, klukům se nedalo nic vytknout. Nic nenamítali ani trenéři, všechno bylo opravdu v pohodě. Pak jsme se ale znovu nechávali zbytečně vylučovat, kdy jsme dostali desítku, Sája navíc do konce utkání. Zápas pak šel už úplně jiným směrem, všechno se dohrávalo, byly tam zbytečné souboje a rvačky,“ vypráví v krátkosti děj sobotní duelu mezi Bobry a ostravskou Porubou.

První zřejmě nesprávně posouzený moment přišel už v jedenácté minutě. Petr Seidler v tu chvíli byl v rychlosti u levého mantinelu a pokoušel se setřást dotírajícího Zbyňka Žabčíka, který nakonec zůstal bezvládně po nárazu do mantinelu ležet na ledě. „Všechno začalo tím, že Sája byl vyloučen do konce utkání, což podle mě vůbec faul nebyl,“ líčí situaci z úvodní třetiny. Po dlouhé konzultaci rozhodčích nakonec udělil hlavní arbitr pětiminutový trest pro Petra Seidlera, který tak musel udiveně odejít do kabin. Ovšem o správnosti trestu se už lze pouze dohadovat. Pravdou ale je, že domácí obránce ztratil balanc ještě před jakýmkoliv zásahem porubského forvarda.

RT TORAX ZVLÁDL VYHROCENÉ UTKÁNÍ NA VALAŠSKU, ZACHAR POTOPIL BOBRY HATTRICKEM »

Bitva pokračovala ve druhé třetině, kdy si David Handl, jakožto hlavní kouč domácích Bobrů, vybral po třetím inkasovaném gólu oddechový čas. V tu ránu jako když utne. Od toho momentu začaly promrzlým stánkem dunět mantinely. „Nevím, co se tam odehrálo na jejich střídačce během oddechového času. Ale přijeli jsme sem asi s třemi a půl lajnami a dohrávali jsme s dvěma a půl. Pro ně možná byla trochu výhoda, že nás dohrávají, protože pak se nám někdo zranil, další byl na trestné a oni asi doufali, že nám dojdou síly. Naštěstí jim to ale moc nepomohlo,“ culí se porubský sympaťák.

O chvíli později se středobod zájmu přemístil k porubské bráně. Jedním z účastníků roztržky u Čechovy klece byl také právě Ivan Puzič, u něhož vyvěrala na povrch pravá jižanská povaha. „Vůbec nevím, co to způsobilo. Já jen viděl, jak se Slavík začal žduchat s tím jejich hráčem a já se jen přidal. Samozřejmě v tomhle jsem kluky podpořit musel,“ hlásí odhodlaně ostravský zadák. Do konce druhé třetiny to ale nebylo vše. Tomáš Jáchym byl poté tvrdě sražen na mantinel u domácí střídačky. A co více, jeden z domácích si ještě neodpustil úder loktem, aby přišpendlil porubského útočníka na hranu. Z ledu mu tak museli pomoct až členové realizačního týmu a spoluhráči.

Hromadná bitka za porubskou brankou ze 33. minuty.

„S Tomášem jsme spolubydlící, tak mě to docela naštvalo. My jsme za dohrávání vylučováni byli, oni ne. V první třetině jsme dostali pětku téměř za nic, na druhou stranu rozhodčí faul na Jáchyma nepískl a pak to šlo, jak to šlo. Je to normální příběh, že kluci začnou více dohrávat a hrát agresivněji do těla,“ popisuje Ivan Puzič. V tu chvíli byli všichni z Poruby na nohou. „Náš trenér chtěl párkrát předtím mluvit s rozhodčím, ale ten to odmítal. Chtěl také vědět, proč náš hráč dostane desítku po té bitce a domácí jen čtyři minuty, když také sundal rukavice. Navíc ten faul na Jáchyma, to kouče určitě pořádně vytočilo,“ ví chorvatský reprezentant, který v této sezoně pendluje mezi áčkem druholigové Poruby a extraligovými Vítkovicemi.

„Srovnávat extraligu s druhou ligou je opravdu těžké. Když to vezmu třeba od těch rozhodčích, tak vím, že v extralize by si nedovolili něco takového nepísknout a udělat si tím takový zmatek na ledě,“ porovnává bek, jemuž v žilách koluje chorvatská krev. „Myslím si, že od začátku měl trestat jak nás, tak je a zápas by pak určitě nebyl tak vyhrocený,“ má jasno Ivan Puzič. „Jsme ale rádi za tři body po tom všem, co se ve ValMezu odehrálo,“ uzavírá.