Jestřábi se v Porubě sestřelit nenechali a čtvrťáci ztratili vedení těsně před koncem utkání

Gabriela Juříková, 19.01.2016
RT TORAX ARENA patřila o víkendu žákovským třídám, když nepočítám páteční a nedělní utkání juniorů. V sobotu 16. Ledna hostila čtvrtá třída koučována trenérem Podgorným hokejisty z Krnova. Své třetí utkání na celé kluziště po celou dobu gólově ovládali. Krnováci však chvíli před koncem třetí třetiny vyrovnali. V neděli 17. ledna si na chladné menší hale zahráli hokejisté páté a sedmé třídy s LHK Jestřábi Prostějov. Mladší žáci dvakrát vedli a až třetí třetina rozhodla o výhře hostů. To starší žáci dotahovali Jestřábí vedení a to dvoubrankové se dohonit nepodařilo. Na třech gólech sedmé třídy se podílel (2+1) Alex Kotásek a stejné čísla si připsal i čtvrťák Ondřej Jeřábek. Hokejisté šesté a osmé třídy měli herní volno, ale někteří hráči si zahráli v zápasech, jejichž podrobnosti jsou v těle článku.

4. TŘÍDA 16. ledna

HC RT TORAX Poruba – HK Krnov mládež 4:4 (3:0, 1:1, 0:3)

Sestava Poruby:
Sluka (28. Materna) – Wojnarová, Šenkyřík, Dedek, Murin, Papaj, Pelikán, Pavlíček, Prokeš, Číž, Jeřábek, Bajger, Rotter, Kubatík, Neuwirth, Pleskač
1. Jeřábek, 6. Pleskač, 8. Pavlíček (Jeřábek), 27. Jeřábek
Zajímavost ze zápasu: Utkání bylo náhodně zpestřeno delším časem první třetiny, kdy místo 15 minut hráli klasických dvacet. Trenéři po dohodě nechali časomíru takto nastavenou, aby si to kluci/holky vyzkoušeli. Naopak v nedělním utkání juniorů se siréna ukončující konec třetiny rozezvučela v čase 15-ti minut, což rozesmálo diváky v ochozech. A jak bylo v začátku článku řečeno, jednobrankové vedení domácí tým ztratil pár vteřin před koncem třetí části zápasu.

5.TŘÍDA 17. ledna

HC RT TORAX Poruba – LHK Jestřábi Prostějov 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Sestava Poruby:
Maňásek – Šinal, Borkovec Š., Piperek, Pasek, Borkovec K., Wojnarová – Gajda, Brabec, Haladěj, Pustka, Popelka, Vrána, Krčmarský O., Pospíšil
Branky Poruby:
18. Haladěj, 37. Pospíšil, 41. Pospíšil (Haladěj)

7.TŘÍDA 17. ledna

HC RT TORAX Poruba – LHK Jestřábi Prostějov 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Sestava Poruby:
Števanka – Hlaváč, Bechný, Machů, Gelnar, Jelínek, Prepsl – Kotásek, Halata, Macias Krz., Harabiš, Luzar, Stehlík, Petruška, Skála, Bukovjan
31. Hlaváč (Kotásek), 37. Kotásek, 50. Kotásek