Je super, že se letos Porubě daří, snad to vydrží až do konce sezony, věří Aleš Kilnar

Redakce, 21.11.2013
Čerstvě dvacetiletý útočník Aleš Kilnar v létě uspěl na zkoušce ve Znojmě. V mezinárodní rakouské EBEL ale stačil sehrát pouze deset utkání, v nichž žádné bodové příspěvky nezaznamenal. Tamější vedení se s ním proto rozloučilo, čehož využil právě RT TORAX, který se s dravým a šikovným forvardem domluvil na spolupráci do konce sezony. Porubské prostředí mu rozhodně není cizí, v dresu méně známějšího ostravského klubu totiž působil už v uplynulé sezoně. Staronovou premiéru zažil už ve středečním duelu, v němž pomohl jednou brankou zdolat poslední Bobry. "Pár týdnů jsem nehrál, takže zpočátku bylo těžší zvyknout si na zápasové tempo, ale dostal jsem se do toho rychle," hlásí.

Dvacetiletý agilní útočník Aleš Kilnar dostal v létě šanci ukázat své hokejové umění na jihu Moravy. Konkrétně ve Znojmě, kde si dokonce svými výkony v přípravném období vysloužil kontrakt. Jenže v samotné soutěži už tolik trenéra Jiřího Režnara nepřesvědčil a postupem času dostával na ledě stále méně prostoru. Poslední týdny už dokonce do hry vůbec nezasáhl a v mezinárodní EBEL sehrál nakonec jen deset utkání. Logickým vyústěním bylo nakonec ukončení spolupráce.

"Okamžitě se se mnou spojil pan Hinner a dohodli jsme se na spolupráci do konce sezony," prozrazuje průběh přesunu do Poruby, která pro něj rozhodně není žádnou cizí štací. "Už v loňském ročníku jsem tady byl na hostování, takže prostředí i kluky v kabině dobře znám," pokračuje Kilnar, který ve Znojmě nasbíral cenné zkušenosti. "To určitě, zahrál jsem si pár zápasů v EBEL a kvalitní přípravná utkání proti extraligovým a nejlepším prvoligovým celkům," uvědomuje si.

Ve středu jej přesto nečekalo nic jednoduchého, ačkoliv RT TORAX hostil poslední Valašské Meziříčí. "Pár týdnů jsem totiž žádný zápas nehrál, takže bylo zpočátku těžší si zase zvyknout na zápasové tempo," přiznává mladý forvard, který na gól nemusel příliš dlouho čekat a síť bobří klece rozvlnil už v první dvacetiminutovce. "Hráli jsme na tři pětky, takže jsem se do toho dostal rychle. Jsem rád, že mi to tam hned spadlo a určitě mě to povzbudí do dalších zápasů," říká odhodlaně.

Poruba si nakonec proti trápícímu se soupeři s chutí zastřílela. Závěr dohrávala ve velké pohodě a prakticky už v tréninkovém tempu. "Soupeř měl na začátku pár větších šancí a kdyby je proměnil, mohl se zápas vyvíjet jinak. Naštěstí je neproměnil a my odskočili na rozdíl čtyř branek. Pak už Valašské Meziříčí rezignovalo," popisuje průběh vcelku jasného duelu, v němž Porubští získali další tři body. "Ale určitě výhru nepřeceňujeme a musíme do toho jít zase na sto procent," upozorňuje.

Porubští prozatím prožívají skvělou sezonu a nadále drží krok s vedoucím Prostějovem, na který ztrácí pouhé jedno vítězství. "Je super, že se letos týmu tak daří. Doufám, že to bude pokračovat až do konce sezony," přeje si nová útočná posila, která může další gól přidat už v sobotním střetnutí. To bude vcelku pikantní, protože Frýdek-Místek hraje svá domácí utkání právě na porubském ledě. "Je to určitě zvláštní, ale snad budou fanoušci na naší straně," věří v závěru krátkého povídání.