Jak si vedli bývalí Porubáci v sezóně 2008/2009 v dresu Prostějova a Nového Jičína?

Adam Bagar, 19.07.2009
Ve druhé hokejové lize se vyskytuje velké množství hráčů, kteří v minulosti nastupovali v dresu porubského týmu, a ne jinak tomu je i u prostějovských Jestřábů a Nového Jičína. Dres Jestřábů obléklo hned devět bývalých či současných Porubáků, v Novém Jičíně se tento počet vyhoupl na slušných pět jmen. V Prostějově nejvíce zářilo duo Petr Dostál a Roman Hlouch, v Jičíně pak Lukáš Bacul s Ondřejem Sluštíkem. Statistiky hráčů v jiných týmech se dočtete v následujících několika článcích, které přineseme postupně v dalších dnech.

HK Jestřábi Prostějov

Prostějovští hokejisté měli velice špatný vstup do sezóny, jenže po změnách v hráčském kádru začali Jestřábi předvádět jiné výkony a nakonec se téměř dostali i do předkola play off. Do něj nakonec pronikl po velkém boji Žďár nad Sázavou, přestože dosáhl stejného bodového zisku jako tým, ve kterém se v loňské sezóně vyskytlo hned devět hráčů, kteří již v minulosti nastoupili v porubském dresu. Tím bodově nejaktivnějším byl Petr Dostál, který si držel téměř průměr bodu na zápas. Skvělým výkonem se blýskl i Roman Hlouch, jenž nastřádal v pouhých třiceti utkáních šestatřicet bodů.

Jméno hráče              Z       G      A       B       TM
Petr Dostál
- základní část		45	20      21      41	74

Roman Hlouch - základní část 30 16 20 36 40

Michal Novák - základní část 23 9 17 26 98

Petr Janečka - základní část 19 10 13 23 24

Michal Holuša - základní část 12 5 12 17 8

Lukáš Buček - základní část 15 4 4 8 49

Adam Falter - základní část 8 2 0 2 10

Michal Plzák - základní část 6 0 2 2 6

Michal Zimmer - základní část 10 0 0 0 14

HC Nový Jičín

Celku Nového Jičína patřila po odehrání základní části jedenáctá pozice. V předkole play off tedy narazilo na tabulkově lépe postaveného soupeře, kterým byl Valašský hokejový klub. Mírný favorit této série zdolal svého soka poměrem 2:0 na zápasy. Nový Jičín tak do nejlepší osmičky neproklouzl a sezóna pro něj skončila v předkole. Jeho nejproduktivnějším hráčem, který v minulosti nastoupil v porubském dresu, se stal Lukáš Bacul se ziskem sedmadvaceti kanadských bodů, z nichž devítinu nastřádal v již zmíněné sérii se Vsetínem. Téměř shodný počet bodů dokázal posbírat i Ondřej Sluštík.

Jméno hráče              Z       G      A       B       TM
Lukáš Bacul