I za bod jsme rádi, říká po bitvě v Havířově útočník Marek Sedlář

Adam Bagar, 24.01.2013
S Havířovem v letošní sezóně sehrála Poruba velmi dobrá utkání, přesto čtyřikrát těsně prohrála a odnesla si ze vzájemných soubojů pouhý bod. Ten získal Sršňův výběr až při středečním klání, do nějž nastoupil dobře a vypracoval si dvoubrankový náskok. Havířov však zaslouženě srovnal a zápas došel až k samostatným nájezdům, které zvládl lépe. Ve třetím utkání v řadě dokázal skórovat mladý útočník první formace Marek Sedlář. Ten se navíc jako jediný z porubské trojice trefil i v dovednostní disciplíně. Porubská jedenadvacítka se tak ujala pozápasového hodnocení a se získaným bodem byla spokojena. V dalším utkání na RT TORAX čeká rozjetý Nový Jičín.

Porubští hokejisté mají za sebou třetí těžké venkovní utkání v řadě. Na horké havířovské půdě dotáhli utkání až k samostatným nájezdům, v nichž byl úspěšnější AZet. „S Havířovem jsou všechna utkání těžká. Hrají zaslouženě na špici tabulky a mají v kádru výborné hráče,“ uvědomuje si Marek Sedlář sílu soupeře a vzápětí přiznává spokojenost se ziskem bodu. „Jsme rádi za každý bod. Play-off se blíží a takový bod z venku je dobrý,“ přiznává.

RT TORAX měl dobrý vstup do utkání a v první třetině si vypracoval nadějně vypadající náskok. „Vletěli jsme do utkání, rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale bohužel jsme jej nedokázali udržet až do konce,“ mrzí mladého porubského forvarda, který po svém zranění nastupuje v první útočné formaci po boku Luďka Krayzla a Rostislava Vaňka. To mu evidentně svědčí, protože dokázal skórovat v Přerově, na Vsetíně i v Havířově.

„Byl tam souboj v rohu hřiště, kdy mi to Luděk Krayzel výborně přikopl, vybruslil jsem z rohu a už jsem nad tím moc nepřemýšlel, vystřelil jsem a spadlo to tam, gólman nic neviděl,“ popisuje úvodní trefu středečního duelu na ledě havířovské K&K Pneu arény. Na Lukáše Danečka vyzrál i při samostatných nájezdech, když se v dovednostní disciplíně trefil z hostujících hráčů jako jediný. „Často dělám kličku do bekhendu, ale Daneček je šikovný, tak jsem si spíše říkal, že vystřelím a povedlo se,“ říká.

Blízko ke skórování měl ve druhé sérii také Lukáš Vrána, po jehož střele se puk otřel jak o levou, tak i pravou tyč. „To se opravdu příliš často nestává,“ kroutí hlavou jedenadvacetiletý forvard Poruby, která se v tabulce nadále drží na výborném pátém místě. „Plníme více pokyny trenérů a řekl bych, že oproti loňské sezóně je tady více mladých hráčů, kteří jsou více bojovnější,“ nachází příčiny letošního vzestupu porubského hokeje.

Marek Sedlář se trefuje hned z prvního samostatného nájezdu