Hrát v národním týmu? Je to čest a motivace do budoucna, říká odchovanec Patrik Demel

Redakce, 17.11.2013
Čas od času se v reprezentačních výběrech objeví některý z řady odchovanců porubského hokeje. Ano, i RT TORAX dokáže stále vychovávat nadějné talenty! V nedávné reprezentační přestávce se představili v dresu se lvíčkem na prsou dokonce dva hokejisté s porubskými kořeny, kteří momentálně působí ve Vítkovicích. Na finské Karjale prokazoval svůj um čtyřiadvacetiletý útočník Ondřej Roman a ve výběru do devatenácti let se v trojutkání s Finskem představil obránce Patrik Demel. "Každý zápas je pro mě novou zkušeností a posouvá mě dál, u mezinárodního utkání to platí dvojnásob," hlásí.

Pro stále ještě sedmnáctiletého porubského odchovance byla možná nominace do reprezentační devatenáctky poměrně překvapivá. „Byl jsem moc rád, beru to jako super odměnu za odvedenou práci v uplynulých měsících,“ svěřuje se talentovaný zadák, který v současné době obléká vítkovický juniorský dres. „Jsem vděčný za příležitost, kterou jsem letos ve Vítkovicích dostal, bez ní bych tam asi nebyl,“ uvědomuje si.

Během předešlého týdne sehrál tři utkání, které mu po hokejové stránce zajisté hodně daly. „Každý zápas je pro mě novou zkušeností a posouvá mě dál, u mezinárodního utkání to platí dvojnásob,“ myslí si Patrik Demel. „Navíc jsem si mohl opět udělat obrázek o tom, jak jsem na tom v porovnání s evropskou špičkou,“ doplňuje. A v soubojích s Finskem dokázali svěřenci trenéra Filipa Pešána dvakrát dosáhnout na pomyslný bodový zisk.

„V prvním a třetím utkání jsme uhráli cennou remízu. Zápasy byly vyrovnané, hrály se nahoru dolů a měly velkou kvalitu. Jedenkrát rozhodli Finové až v početní převaze v prodloužení, podruhé jsme dostali stejnou výhodu i my, ale bohužel jsme ji nedokázali využít a rozhodly až nájezdy,“ popisuje Demel, který musel společně s týmem skousnout i jednu vysokou porážku. Zápas v Litoměřicích zkrátka českému týmu nevyšel.

„Je to škoda, utkání se nám vůbec nepovedlo a soupeř nás tam jasně přehrál,“ potvrzuje mladý obránce, který zažil reprezentační premiéru před dvěma lety ve výběru sedmnáctky. A každé takové akce si samozřejmě velice cení. „Je to čest hrát v dresu českého národního týmu, ale hlavně to na mě působilo jako velká motivace do budoucna. Teď vím, že na sobě musím pracovat nejméně dvakrát tolik,“ uzavírá s patřičnou odhodlaností.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha