Hrajeme trošku divočejší hokej, usmívá se brankář Kubáň. O nulu přišel v čase 58:57

Adam Bagar, 21.09.2015
Čtyřiadvacetiletý gólman Andreas Kubáň se krátce před startem nového ročníku druhé ligy vrátil do míst, kde hokejově vyrůstal. Po dlouhých šesti sezonách navlékl brankářský dres Poruby, za níž po návratu odchytal už kvarteto zápasů. A zpočátku to neměl vůbec jednoduché. Frýdek-Místek mu v přípravě nadělil devět gólů, proti Moravským Budějovicím inkasoval čtyřikrát a z derby v Opavě odstoupil už po trefě s pořadovým číslem čtyři! Chuť si spravil až doma proti Hodonínu, kdy patřil ke hvězdám zápasu a zlikvidoval 25 střel soupeře. Poprvé inkasoval až 63 sekund před koncem. "Hlavní je, že se vyhrálo, ale samozřejmě mě mrzí, že jsem přišel tak v závěru o nulu," přiznává Kubáň.

Porubští hokejisté chtěli napravit zaváhání z opavského ledu, což se jim hned od startu dařilo. "Ale zase tak jednoznačné to nebylo. Myslím, že jsme byli pouze o dost produktivnější. S pěti vstřelenými brankami jistě můžeme být spokojeni, ale kdyby Hodonín proměnil některé šance, tak zápas mohl vypadat úplně jinak," přiznává Kubáň, který měl dost solidně našlápnuto k první nule, jenže v úplném závěru porubská obrana chybovala a Nikita Garanin chladnokrevně trestal.

"Když dostanete první gól minutu před koncem, tak vás to pak mrzí, ale snad budou i nějaké další příležitosti. Důležité je, že se vyhrálo," hlásí čtyřiadvacetiletý gólman s tím, že nad čistým kontem během střetnutí vůbec nepřemýšlel. "Absolutně jsem na nulu nemyslel. Až tak dvě až tři minuty před koncem jsem věřil, že bychom duel mohli dotáhnout bez inkasovaného gólu. Ale bohužel jsme tam udělali chybu a Hodonín ji potrestal," přiznává mladý porubský gólman.

RT TORAX napravil zaváhání z Opavy a proti Hodonínu zaznamenal desátou výhru v řadě

V předchozích kláních se musel, stejně jako Tomáš Sršeň, dost zlobit na své spoluhráče, kteří ho často nechávali na holičkách. A navzdory výhře 5:1 zlepšení nepozoroval. "Upřímně to o moc lepší nebylo. Ještě chvíli to jistě potrvá. Je to tím, že máme v kádru spoustu mladých kluků a hrajeme možná trošku divočejší hokej. Myslím, že letos bude méně výsledků 2:1, 3:1. Fanoušci si musejí zvyknout spíš na 6:4. Ale myslím, že zrovna jim to asi moc vadit nebude," culí se.

A jak hodnotí vstup do sezony? "Není to určitě špatné. Důležité je, že jsme zvládli obě domácí utkání," líčí Andreas Kubáň, který se do Poruby vrátil po šesti letech. "Bylo to takové poměrně narychlo, dá se říct ze dne na den. Ale beru to pozitivně, protože v předchozích letech jsme hráli ve Frýdku spíše ve spodních patrech tabulky a tady čekám, že se budeme pohybovat jinde. Vždycky, když bude možnost, tak se rád vrátím. Jsem zde doma a spokojený," uzavírá.