Hokej v Porubě slaví devadesátou zimu! Výroční sezona přináší i změnu loga

Lukáš Bajgar, 14.06.2021
HC RT TORAX Poruba 2011 historicky navazuje na dlouhou tradici ještě donedávna největšího ostravského obvodu v ledním hokeji, významnou sezonu si klub připomene nejen změnou dosavadního loga.

Ač byl hokej v Porubě řádně registrován až v poválečných letech, přesněji roku 1946, samotná historie klubu v jeho neorganizované podobě sahá již do zimy 1931/1932, tehdy se na Starém rybníku na dolním konci vesnice objevil vysokoškolák Leo Dědoch s ohnutým klackem a proháněl se po ledě s tenisovým míčkem.

Rok nato, tedy v zimě 1932/1933 byl již utvořen hokejový „mančaft“, puk si nadšenci vyrobili z automobilové pneumatiky a započali hrát první zápasy. Ač se první historické utkání s Třebovicemi prohrálo, vydržela kostra týmu právě do poválečných let a dala základ celku, který v letošní sezoně oslaví svou devadesátou zimu a v roce 2022 pak svých devadesát let.

Za těch dlouhých devadesát let se toho událo skutečně mnoho, Poruba zažívala nejen řadu úspěchů, ale i spoustu krachů. Nejednou byla činnost dočasně přerušena, aby se tým opět na hokejové mapě objevil a zařadil se společně s Vítkovicemi mezi jediné dva ostravské profesionální stále aktivní celky.

Od roku 2011 nese hokej jméno generálního sponzora, společnosti RT TORAX. „Letošní sezona bude významná pro všechny porubské příznivce ledního hokeje,“ těší Tomáše Häringa, prezidenta klubu a majitele RT TORAX v jedné osobě, „před dlouhými devadesáti zimami začala tradice místního hokeje a já jsem velice rád, že jsem jeho součástí a pomáhám k jeho dobrému jménu. Místní klub vychoval nejednoho reprezentanta, a coby účastník Chance ligy chceme hrát prim a letošní rok si pořádně užít. Jsem hrdý, že jsem právě v Porubě.“

Generální manažer Pavel Hinner pak dodává: „Pro fanoušky jsme si připravili nejen nové, jubilejní logo, ale v průběhu těžké sezony připravíme doprovodnou akci k připomenutí devadesáti let klubu. Věříme, že už žádná pandemie nepřeruší sport jako takový a že se budeme moci společně s fanoušky těšit z kvalitních výkonů na ledě.“