Historicky první semifinále je tu! Poruba míří do Kladna, natáhne šňůru deseti výher?

Redakce, 02.04.2021
Porubští hokejisté už vyrazili do středočeského Kladna, kde vstoupí do semifinálových bitev s tamními Rytíři. Předčasné finále, jak bývá tahle série mnohými označována, odstartuje na kladenském ČEZ stadionu už v pátek od 18 hodin. V sobotu ve stejný čas se pak bude hrát odveta. Obě střetnutí můžete sledovat živě na Hokejka TV.

Poruba prosvištěla mezi čtyři nejlepší celky letošní sezony Chance ligy famózním způsobem, když rázně vystavila stopky Prostějovu a Přerovu. V předkole playoff porazila Jestřáby 3:0 na zápasy, ve čtvrtfinále pak Zubry dokonce 4:0, ač do série nevstupovala v roli favorita.

Semifinále je jen krůček, naše cíle jsou vyšší!

Tým pod taktovkou trenérů Karla Suchánka a Davida Moravce rube skvěle, od jejich příchodu ještě nepoznal hořkost porážky. RT TORAX za sebou tahá už šňůru deseti vítězství a rád by ji natáhl také v semifinále, které porubský hokej v první lize dosud ještě nikdy nezažil. #POrubeme

„Daří se nám, tým šlape a jsme za to rádi. Série určitě budí nějaký respekt a my doufáme, že ji natáhneme. Postup do semifinále je úspěch, ale je to jen další krůček k tomu, co tady chceme dokázat. Naše cíle jsou samozřejmě vyšší,“ hlásí odhodlaně útočník Marek Špaček.

Poruba v playoff z dosavadních sedmi utkání musela hned pět otáčet, čímž ukázala svou sílu. Zdobí ji hlavně precizní defenziva, ani jednou nedostala víc než dvě branky. Není tedy divu, že brankáři Frederik Foltán i Ervins Muštukovs mají úspěšnost zákroků přes 95 procent.

Kladno má zase nejlepší ofenzivu v soutěži. Ve čtvrtfinále porazilo Slavii 4:1 na zápasy, když jí nastřílelo celkem 21 gólů. Téměř k polovině z nich přispěl Tomáš Plekanec (3+6), výborně si vedli i nestárnoucí Jaromír Jágr (1+5), Nicolas Hlava (2+4) či čtyřgólový Ondřej Machala.

Pauza přišla vhod, teď do toho zase vlítneme!

Pozor si budou muset dát porubští hokejisté i na kladenské přesilovky, proti Pražanům využil vítěz základní části každou čtvrtou a je na čele této statistiky. Poruba by v početních výhodách naopak potřebovala zabrat, ze všech dvanácti účastníků playoff je horší už jen Ústí.

Porubští měli o dva dny delší volno než Rytíři, zregenerovali a připravili se na soupeře, proti němuž si věří. „Pauza přišla vhod, teď do toho zase vlítneme! Musíme se soustředit sami na sebe a jít zápas od zápasu,“ velí bek Dušan Žovinec (4+1), nejlepší střelec týmu v play off.

Lze čekat vyrovnané bitvy, což se ostatně ukázalo už v základní části, v níž těsné výhry slavili domácí. Na konci září Poruba před 999 diváky zvítězila 4:3 díky nájezdu Lukáše Endála, v lednu pak už bez fanoušků bralo Kladno výhru 3:2, kterou v závěru vystřelil Rostislav Marosz.

Úvodní semifinálový zápas se odehraje na kladenském ČEZ stadionu už v pátek od 18 hodin, odveta je na stejném místě a ve stejný čas na programu v sobotu. Do RT TORAX Areny se následně série přesune v úterý a ve středu. Všechna utkání můžete sledovat živě na Hokejka TV.

#POrubeme

A jak vidí sérii server Hokej.cz?

Sledujte nás i na sociálních sítích:

Facebook, Instagram, Twitter, Youtube