Hattrick? Ten se mi naposledy povedl někdy v žácích, přiznal šťastný střelec Lukáš Vrána

Adam Bagar, 08.11.2012
Porubští hokejisté se ještě v polovině utkání s Novým Jičínem nedokázali prosadit, přestože měli stálou územní převahu. Nakonec však dokázali smazat dvoubrankové manko a výsledek zcela otočili na svou stranu. V zápase bohatém na góly se Sršňovi svěřenci radovali z vítězství 6:4. A nemalou zásluhu měl na tom dvaadvacetiletý útočník Lukáš Vrána. Ten vstřelil poslední tři góly Poruby, postaral se tím o hattrick, vůbec svůj první v mužském hokeji, a aktuálně mu patří titul nejlepšího střelce RT TORAXu. "V Porubě jsem naprosto spokojený," přiznává porubská osmnáctka, která se bude snažit navázat na střeleckou formu také na půdě vedoucího Prostějova, kde se aktuálně pátý tým tabulky představí v sobotu.

Lukáši, jak byste zhodnotil vítězné utkání s Novým Jičínem?
Do utkání jsme nevstoupili dobře a první třetina nebyla určitě podle našich představ. Herně to sice nebylo úplně špatné, ale prohrávali jsme 0:2. V kabině jsme si o tom něco řekli a od druhé třetiny se to zlepšilo a naštěstí jsme dokázali výsledek otočit.

Poprvé jste skórovali až těsně po polovině utkání. Jak moc obtížné bylo prosadit se přes obranu Nového Jičína?
Neřekl bych, že by až tak dobře bránili, ale měli jsme problém s koncovkou, nedokázali jsme se natlačit do branky, nebyli jsme dostatečně agresivní a hráli jsme to hodně po rohách.

V zápase jste se hned třikrát zapsal do listiny střelců, mohl byste své trefy popsat?
U prvního gólu jsem to měl mezi kruhy chvíli volné, tak jsem napřáhl příklepem a naštěstí mi to tam spadlo. U druhého gólu jsme hráli přesilovku pět na čtyři a rozhodčí signalizoval další trest. Chtěl jsem v první chvíli dát puk hráčům Nového Jičína, ale ti se k tomu neměli. Viděl jsem mezi kruhy najetého hráče, tak jsem mu to nahrál. Střela se mu nepovedla a puk se odrazil zpátky ke mně a už nebyl problém jej zasunout do branky. No a poslední gól byl do prázdné branky, dostal jsem puk za branku a byl jsem úplně sám.

Vzpomenete si, kdy jste naposledy vstřelil hattrick?
Nevzpomenu, možná někdy v žákovských kategoriích, ale v juniorce a v mužích jsem doposud hattrick nedal.

To bude v šatně asi pořádně drahé...
Zatím jsem ještě nic neplatil, ale kluci se pořád ozývají, takže něco určitě přijde.

V uplynulé sezóně jste působil v dresu prvoligového Šumperka. Můžete tak srovnat rozdíl mezi oběma soutěžemi?
Určitý rozdíl tam je, ale nemohu to nějak extra hodnotit, protože jsem v Šumperku nedostával tolik příležitostí, jak bych si představoval. Tady je to úplně o něčem jiném, takže jsem v Porubě naprosto spokojený.

V sobotu vás čeká těžké utkání na půdě vedoucího týmu tabulky. Co udělat pro to, abyste v Prostějově uspěli?
Bude to určitě velmi těžké utkání. Soupeře již známe a musíme se snažit hrát přesně tak, jak nám trenér říká – tlačit všechno do branky, hrát agresivně a snažit se napadat. Snad to pro nás dobře dopadne.

Lukáš Vrána se trefuje do prázdné branky a hattrickem rozhoduje o vítězství Poruby 6:4!