Góly si šetřím hlavně na play-off, směje se sváteční střelec Ivan Puzič

René Chyla, 15.02.2017
31 zápasů půst, poté ale střelec ve velkém stylu. Odchovanec chorvatského Zagrebu Ivan Puzič byl hlavní postavou středečního zápasu na ledě brněnské Techniky, jelikož porubský zadák zapomenul na své střelecké trápení a hned dvěma trefami otočil ještě v první dvacetiminutovce skóre utkání na 2:1 pro ostravské barvy. „Zachy mi už několikrát říkal, že je potřeba dát gól,“ přiznává fakt, že nula na kontě vstřelených branek nezůstala u spoluhráčů jen tak bez povšimnutí.

STATISTIKY & FAKTA: IVAN PUZIČ #48
Věk: 21 let, narozen 15. února 1996 Výška: 178 cm Váha: 75 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: Zagreb (do 2010) Další kluby: HC VÍTKOVICE RIDERA (2010-2016), Draci Šumperk (2015-2016) Úspěchy: 1. místo ELSD (2012), 3. místo ELJ (2015, 2016), účast v reprezentaci Chorvatska do 20 let na MS divize IIA (2016), účast v seniorské reprezentaci Chorvatska na MS divize IB

Trápení a zase trápení. Jinak se ani zápasy Porubských v této sezoně nedají na ledě posledního týmu druholigové východní skupiny nazvat. RT TORAX dokonce první utkání v Brně prohrál po nájezdech, druhé otáčel až v úplném závěru a ani to poslední nepřineslo nic jiného než drama a nervy až do závěrečné sirény. „V Brně nám to nikdy moc nešlo, už od začátku sezony se na jejich ledě hodně trápíme. Důležité jsou ale tři body, pro které jsme sem jeli,“ vyzdvihuje jedno z mála pozitiv posledního venkovního duelu Poruby v základní části sezony.

Brněnští hokejisté nastoupili do zápasu odpočatí a v plné síle, zato hosté z Ostravy ještě pořádně ani nevydechli z úterní dohrávky s Opavou a už se museli postavit dalšímu sokovi. Že by výkon Sršňovy družiny ale ovlivnilo zápasové vytížení či únava, se ale říci dle čerstvého jednadvacetiletého zadáka nedá. „Nějaká únava ze včerejšího zápasu znát zřejmě nebyla, na brněnském ledě se hraje všeobecně velmi špatně. Moc na ně neumíme, vždy děláme plno blbostí během hry a vůbec nehrajeme to, co bychom měli a hodně vymýšlíme,“ kvituje obránce, který pravidelně nastupuje za Chorvatsko na reprezentačních akcích.

PUZIČOVO STŘELECKÉ PROBUZENÍ POMOHLO SRAZIT SOVY, PORUBA VEZE TŘI BODY! »

Ivan Puzič do středečního zápasu posbíral dohromady deset asistencí, jako jedinému pravidelně nastupujícímu hráči z celého kádru však chyběla v této sezoně vstřelená branka. „Zachy mi už několikrát říkal, že bych měl dát gól, ale vždy jsem jen odvětil, že se šetřím, až budeme hrát play-off. To už se blíží, tak už jsem to musel propálit,“ neskrývá nadšení oslavenec, který své jednadvacáté narozeniny oslavil více než stylově, když dvěma góly v první třetině otočil z 0:1 na 2:1.

„Na hattrick jsem samozřejmě myslel hned, ale kdybych dával góly pravidelně, tak bych si možná i více věřil, ale v této situaci jsem byl rád, že mně tam vůbec něco spadlo, přeci jen jsem byl od začátku sezony na nule,“ směje se od ucha k uchu. První brankou srovnával už po šestašedesáti vteřinách od brněnské vedoucí trefy, na tu druhou si musel počkat až těsně před první sirénu. „Co se týče toho prvního gólu, tak to vzniklo z nacvičené situace, kdy chodím clonit před soupeřovu branku. Tam se to ke mně tentokrát nějak odrazilo a já už to pak jen lehce doklepl do branky,“ líčí moment, kdy porubská střídačka nadskočila poprvé.

Sváteční střelec se probouzí v pravý čas. Na ledě Brna se Ivan Puzič trefil hned dvakrát.

„Druhý gól byla střela od modré, kdy kluci výborně brněnskému gólmanovi clonili a já trefil už jen volný prostor u jeho tyčky,“ vzpomíná dále. Ivan Puzič se do konce zápasu stihl zapsat do statistik ještě i jiným způsobem než gólem či asistencí. V poslední třetině byl totiž zhruba sedm minut před koncem tvrdě naražen na mantinel, hlavní sudí ale nechal situaci bez povšimnutí, za což ho porubský bek s osmačtyřicítkou na zádech počastoval několika ostrými výrazy.

Rozhodčí Michal Dědek tak neváhal ani chvíli a poté, co si vyslechl impulsivního Puziče, ukázal nekompromisně panenku. Slovní výměna poté pokračovala i ve dvířkách trestné lavice, kdy hlavní arbitr ještě důrazně ostravského obránce umravňoval. „Co se tam přesněji dělo, si nechám pro sebe, protože by to zřejmě nebylo moc slušné a publikovatelné,“ culí se dvoubrankový střelec. RT TORAX tak po napínavém závěru nakonec urval veledůležité tři body a udělal velký krok k tomu, aby základní část sezony ukončil na druhém místě.

Jednadvacáté narozeniny Ivan Puzič oslavil stylově.