Druhý adventní víkend byl pro porubské žáky úspěšný, vsítili celkem 21 gólů a jen 11krát inkasovali

Gabriela Juříková, 10.12.2015
Ve druhém adventním víkendu odehráli žákovské kategorie povedená utkání. Bodovat se nepodařilo jen sedmé třídě, pětka si z Hané odvezla remízu. Na domácí výhru šesťáků pak navázala osmá třída, která nasázela do Frýdeckomístecké brány jedenáct gólů, z toho šest vsítil i díky nahrávači Jakubu Gebauerovi (0+6) Wiktor Bochnak a u dvou branek asistoval, takže jej volíme hráčem tohoto sumáře. A jelikož mladší dorost vstoupí do další části soutěže, starší dorost ukončuje základní část a juniorka si zpestří tréninky, naleznete v těle článku informace i o těchto kategoriích Hokejového klubu HC RT TORAX Poruba.

Hokejový kolotoč se nezastavuje ani v hektickém předvánočním období, kdy by většina maminek raději uklízela, pekla, nakupovala či vyráběla vánoční výzdobu. Ale kdo jednou propadne hokeji, cestu na zimní stadion, podpořit své hokejové dětičky, si vždycky najde! Pojďme si zrekapitulovat poslední zápasy mladých hokejových nadějí! A pak ještě něco navíc.

5. prosince

HC Olomouc – HC RT TORAX Poruba 3:3

HC Olomouc – HC RT TORAX Poruba 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)

Sestava Poruby:
Šedivý – Hlaváč, Gelnar O., Macias Kas., Prepsl – Kotásek, Krčmarský K., Harabiš, Luzar, Macias Krzys., Halata, Stehlík
2. Kotásek (Macisa Krzys.), 27. Macias Krzys. (Kotásek), 35. Kotásek

6. prosince

HC RT TORAX Poruba – HC Frýdek-Místek 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Sestava Poruby:
Münch – Šinal, Puchala D., Pasek, Borkovec, Přeček – Brabec, Skála, Haladěj, Petruška, Jeřábek, Pospíšil
Branky Poruby:
10. Puchala (Petruška), 16. Skála (Přeček), 24. Skála (Pospíšil), 40. Jeřábek (Pospíšil)

HC RT TORAX Poruba – HC Frýdek-Místek 11:3 (4:1, 3:0, 4:2)

Sestava Poruby:
Krška – Grendziok, Sztefek, Machů, Vojtas – Kubalák, Gula, Bochnak W., Barčák, Pavlík, Mayer, Gebauer
Branky Poruby:
13. Barčák (Kubalák), 18. Bochnak W. (Gebauer), 20. Barčák (Bochnak W.), 20. Kubalák (Gula), 24. Kubalák, 33. Bochnak W. (Gebauer), 37. Bochnak W. (Pavlík, Gebauer), 42. Bochnak W. (Gebauer), 47. Bochnak W. (Gebauer), 48. Bochnak W. (Gebauer), 59. Pavlík (Bochnak W.)

MLADŠÍ DOROST vstoupí v sobotu do nadstavbové části své soutěže a spolu s Černými Vlky, Novým Jičínem, Kroměříží, Prostějovem a Uherským Hradištěm odehraje 20 utkání (čtyřkolově každý s každým) s tím, že body ze základní části se smazávají. Družstvo, které se umístí na prvním místě, získává právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2016/2017. V sobotu 12. prosince od 14:15 hodin otevřou nadstavbovou část s Uherským Hradištěm. V neděli pak přivítají Prostějov.

Ani v pátek 11. prosince nebude v RT TORAX ARENĚ klid. Jelikož má v Porubě soustředění běloruská reprezentace do osmnácti let, uvítala porubská JUNIORKA možnost zahrát si přátelské utkání, které bude v 17:15 rozehráno na hlavní hale. STARŠÍ DOROST tak odehraje své mistrovské utkání, předposlední v základní části NOEN Extraligy, s Oceláři v menší a chladnější hale od 17 hodin a k dispozici bude i onlajn přenos. Poslední kolo pak odehrají v sobotním podvečeru ve Zlíně. A víkend před vánočními svátky bude rozehrána nadstavbová část, v které budou bojovat o udržení extraligové příslušnosti.