Druhá formace už zase válí. Snad jsme našli správnou střeleckou mušku, věří Martin Buček

Redakce, 07.10.2013
Už v uplynulé sezoně Martin Buček ovládl kanadské bodování porubského týmu a ačkoliv se v úvodu nového ročníku trošku trápil, začíná se dostávat do herní pohody a hlavně dávat góly a sbírat body jako houby po dešti. Na horké přerovské půdě si do statistik připsal hned dva a byl strůjcem těsného a velmi důležitého vítězství 3:2, když se dvě minuty před třetí sirénou postaral o rozhodující trefu zápasu. V něm měl RT TORAX po většinu času navrch a konečný výsledek odpovídal dění na ledě. "Hodně cenné vítězství," pochvaloval si po zápase. Na vedoucí duo Prostějov – Technika Brno ztrácí Sršňova družina už pouhé čtyři body.

Porubští hokejisté přitom do utkání nevstoupili úplně dle představ. "Sice jsme bojovali, ale byly tam nějaké chybičky a výsledek 1:0 odpovídal dění na ledové ploše," uvědomuje si porubský útočník. Ve druhé třetině byl naopak hostů plný led a zaslouženě převážili pomyslné misky vah na svou stranu. "Náš výkon byl podstatně lepší. Navíc tam mají několik starších hráčů a přišlo mi, že jim docházely síly," myslí si Buček.

V závěrečné dvacetiminutovce to byl velký boj a RT TORAX dlouho držel těsný náskok. Ovšem Přerovu se nakonec podařilo srovnat krok čtyři minuty před třetí sirénou. "Hlavně jsme chtěli hrát pořád stejně a věřili jsme, že to ještě můžeme urvat na svou stranu," říká sedmadvacetiletý útočník, který se dvě minuty před koncem postaral o vítěznou trefu utkání. "Jsem rád, že to tam padlo. Přerov má hodně zkušený mančaft, o to je vítězství cennější," přiznává.

I přes zisk tří bodů nemohli Porubští ještě hodně dlouho po zápase přijít na jméno hlavního arbitra Pavla Obadala. "Byly tam nějaké fauly, které skončily pro naše hráče hodně špatně. Kuba Peslar musel do nemocnice a Jirka Šindelář šel na šití," popisuje dva nepotrestané zákroky. Porubské borce dlouhodobě trápí také špatná střelecká produktivita a na góly se mnohdy nevídaně nadřou. "Čím by to mohlo být...prostě jsou gólmani asi tak dobří," usmívá se od ucha k uchu.

Spolupráce s Petrem Seidlerem a Lukášem Vránou znovu začíná vycházet a vše se tak vrací do starých střeleckých kolejí. "V prvních zápasech to sice herně nebylo tak špatné, ale nedávali jsme góly a sbírali jsme málo bodů," uvědomuje si loňský nejproduktivnější porubský hokejista. "Moc jsme týmu nepomáhali, ale věřím, že jsme našli tu správnou střeleckou mušku a začne to tam konečně padat," dodává odhodlaně. Ostatně předvést svůj um může opět už ve středu, kdy parta okolo trenéra Sršně hostí Nový Jičín.

V následujících zápasech čekají RT TORAX všeobecně papírově slabší soupeři, což mnohdy bývá dosti ošidné. "Nemůžeme se na to dívat a musíme jít do zápasů s tím, abychom získali tři body," nepřipouští si jakékoliv zaváhání. "Když budeme hrát tak jako druhou polovinu duelu s Přerovem, tak věřím, že vyhrajeme," doplňuje zkušený forvard. A jak se mu jeví nové předsezonní posily?

"Míra Javín je velká pomoc, má už toho hodně odehraného. Znám ho a kdysi jsme spolu dokonce hráli. David Zachar do týmu dobře zapadl a ačkoliv se zatím neprosazuje, tak je to jen otázka jednoho gólu a začne mu to tam padat. Ještě nám hodně pomůže. Platným hráčem bude určitě i David Videlka, který je tady krátce a prozatím jej moc neznám," uzavírá jeden z tahounů porubského týmu, který aktuálně okupuje čtvrtou příčku tabulky a na čelo ztrácí pouhé čtyři body.