Domácí nás do ničeho nepustili. Všichni ale věříme, že se to otočí, říká porubský kapitán Vachovec

David Kubatík, 24.11.2021
V Přerově to prostě nešlo. Domácí Zubři se ujali vedení už ve třetí minutě a od té doby měl mírnou herní převahu. A to i přes to, že do konce zápasu dokázali skórovat už jen jednou. Dokázali to zkrátka tím, že Ostravany téměř do ničeho nepustili. A když už se v jejich dobře fungující obraně přece jen ocitla nějaká ta skulinka, tak situaci pro ně zachránil svými dobrými zákroky gólman s extraligovými zkušenostmi Lukáš Klimeš. K zápasu se vyjádřil, už od pohledu velice zklamaný, porubský kapitán Michal Vachovec.

„Tento zápas se hodnotí opravdu těžko. Prohráli jsme 0:2 s poměrně těžkým soupeřem, který nás skoro vůbec do ničeho nepouštěl,“ započal své pozápasové hodnocení porubský kapitán a pokračoval.

„Po zápase se Vsetínem, kdy jsme podali dobrý týmový výkon, který opravdu nepostrádal téměř nic, jsme doufali, že už si to už konečně sedá. Pak ale přijedeme tady, dostaneme gól hned na začátku a na začátku třetí třetiny druhý a už jsme zase tam, kde jsme byli předtím,“ lomil rukama Michal Vachovec.

Dá se říci, že domácí Zubři za celých šedesát minut Ostravany opravdu do ničeho nepustili, což dokumentuje i počet střel na bránu. Sedmadvacet porubských oproti přerovské čtyřicítce je jednoduše vševypovídající. I k tomu přidal Michal Vachovec svůj pohled na věc. „Málo střílíme a netlačíme se do branky. Chceme dávat pěkné góly a puky zavézt až do branky. Takhle to zkrátka ale nejde a nepůjde,“ řekl zklamaně.

„Musíme to jednoznačně zlepšit. Prostě musíme. To ale nepůjde jinak, než změnou stylu. Musíme začít střílet z každé pozice a do té branky to dorvat za každou cenu,“ řekl rázně porubský kapitán. Po odehraných dvaadvaceti zápasech mají Porubští na svém bodovém kontě pouhých jednatřicet bodů, s kterými okupují nepopulární třináctou příčku, která v konečném hodnocení neznamená nic jiného, než účast v baráži. Na patnácté místo, tedy automatický sestup, mají navíc náskok pouhé dva body a na místo desáté, tedy postup do předkola, ztrácí již celých pět bodů.

Ani to ale Michal Vachovec nevidí jako nějakou bezvýchodnou situaci. „Musíme jít dál. Zápas od zápasu, trénink od tréninku. Stále všichni věříme tomu, že se to otočí. Že uděláme nějakou delší vítěznou šňůru a půjdeme nahoru jak psychicky, tak i tabulkově. Nepůjde to ale jinak, než poctivým tréninkem,“ uzavřel své hodnocení optimisticky.