Dokáže Poruba i potřetí v sezóně zdolat Uherské Hradiště?

Adam Bagar, 20.12.2011
S cílem přerušit sérii těsných porážek a přiblížit se v tabulce desátému Novému Jičínu budou k poslednímu předvánočnímu vystoupení zajíždět porubští hokejisté na led Uherského Hradiště. To je poslední dobou poměrně častým sběratelem bodů a na RT TORAX má již náskok dvanácti. Pro Porubu zase hovoří vzájemná utkání, v obou zvítězila jednoznačně rozdílem čtyř branek. Utkání je na programu ve středu 21. prosince od tradičních 18:00. Uspějí svěřenci Pavla Hinnera i ve třetím duelu? Odpověď naleznete nejlépe osobní návštěvou zimního stadionu v Uherském Hradišti. Samozřejmě bude připraven také textový online přenos.

Základní informace

Hokejistům Uherského Hradiště patří aktuálně devátá příčka tabulky. Na osmý Frýdek – Místek ztrácí již pouhých šest bodů, a tak boj o osmičku bude ještě velmi zajímavý. Výkony slováckého týmu naprosto připomínají houpačku. Již několikrát v sezóně přišlo po naprosto nepovedeném výkonu nečekané vítězství na ledě soupeře. To nejcennější si připsali na horké půdě havířovského AZetu, kde zvítězili 4:3.

Poslední dobou ovšem dokázali uspět i v Opavě nebo Valašském Meziříčí, kde byli vysoce produktivní a dokázali prakticky každou chybu soupeře přetavit v branku. Také v pondělní předehrávce si Uherské Hradiště odvezlo cenné tři body z Prostějova. Jestřábi se přitom dostali do dvoubrankového vedení, ale ani to nestačilo a nakonec překvapivě podlehli, především díky nepovedenému závěru, 3:5.

HC Uherské Hradiště - HC RT TORAX Poruba 2011

Na čele produktivity Uherského Hradiště je se ziskem úctyhodných pětatřiceti bodů Petr Sakrajda ml. (11+24). Již dvanáct bodů na něj ztrácí Josef Mikeš (10+13). Pomyslné třetí místo v produktivitě útočníků zaujímá Radim Antonovič (8+10). Další příčky patří Martinu Červenkovi (10+4), Petru Horehleďovi (8+2) a Vojtěchu Hrabcovi (7+3). Z obránců je s deseti body nejpilnější Tomáš Vodák (2+8), sedm bodů nastřádal Radim Šťastný (1+6).

Post gólmana nejčastěji v Uherském Hradišti zastává Hynek Kůdela s průměrem 6,10 branek na zápas, do deseti utkání už zasáhl také Karel Heneš (4,50). Hlavním trenérem celku ze Slovácka je Petr Sakrajda st., jeho asistenty jsou Igor Kellner a Zdeněk Albrecht. Na straně Poruby drží již přes dva měsíce týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do všech šestadvaceti utkání Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,28. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již s jedenácti body Rus Ildar Chajretdinov (3+8), další pozice zaujímají vytáhlý Ondrej Piskura (4+2), kapitán Rudolf Wolf (0+5) a Martin Mintěl (0+5), jenž již delší dobu obléká dres Orlové.

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (12+8) s dvaceti body na kontě. Již pět bodů na něj ztrácí Jan Matějný (7+8). Po další pětibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Marka Pavlačku (2+8). Další pozice patří Pavlu Zdráhalovi (4+5) a Janu Chaloupkovi (5+2). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Luděk Krayzel (48).

Naposledy se porubští hokejisté představili ve svém stánku, kde přivítali Valašské Meziříčí. Porubě vůbec nevyšla první třetina, ve které si soupeř vypracoval dvoubrankový náskok. Přestože se domácím podařilo vyrovnat, tak svou nedisciplinovaností opět posadili Bobry na koně a dvakrát inkasovali. V závěru již snížení nic neřešilo, RT TORAX tak opět podlehl o pouhý gól, tentokrát 3:4. Stalo se tak již podesáté v sezóně, a to je vskutku unikátní bilance.

Webové stránky soupeře: www.hokejuh.cz

8. kolo: HC Uherské Hradiště - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 7 (1:2, 1:2, 1:3):
Prokletí prolomeno, Poruba přiváží z Uherského Hradiště vysoké vítězství

18. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Uherské Hradiště 4 : 0 (2:0, 1:0, 1:0):
Druhá domácí výhra v řadě, Poruba zdolala Uherské Hradiště

Poslední utkání obou týmů

LHK Jestřábi Prostějov - HC Uherské Hradiště 3 : 5 (2:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky:
1. Meidl (Zachar), 11. Zachar (Peštuka, Kumstát), 24. Šebek D. (Stejskal, Žajgla) - 21. Sladký (Červenka), 23. Hrabec (Kříž, Vodák), 49. Kříž (Sladký), 53. Matějka, 60. Sakrajda (Antonovič).

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Bobři Valašské Meziříčí 3 : 4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
37. Piskura (Chajretdinov), 45. Krayzel (Vaněk), 53. Zdráhal - 5. Janáček (Haas, Dostál), 20. Varga Mar. (Rác), 48. Knebl (Ovšák, Varga Mir.), 51. Hartmann (Haas, Vodný).

Sestavy posledního kola

HC Uherské Hradiště: Kůdela - Štastný, Vodák, Matula, Rapant, Jedlička, Sladký, Horehleď, Sakrajda, Červenka, Hrabec, Matějka, Karpíšek, Rapant, Sekerka, Antonovič, Kříž, Křemeček.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Šindelář, Prokop, Hruzík, Piskura, Chajretdinov - Matějný, Krayzel, Vaněk - Zdráhal, Zuber, Seidler - Bartošek, Pavlačka, Chaloupka.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Utkání mezi Uherským Hradištěm a Porubou by měl odpískat jako hlavní rozhodčí nováček Jan Vaněk z Brumova - Bylnice, na čarách se představí pánové Jaromír Švarc z Morkovic – Slížan a Petr Velinský z Kroměříže.

Ostatní duely 30. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

21.12. 18:00 VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov