Do Poruby zavítal legendární Hašek. S Hinnerem zavzpomínal na staré časy, ptal se i na Danielku

Redakce, 02.06.2022
Do porubské RT TORAX ARENY ve středu v rámci své kandidatury na předsedu Českého hokeje zavítal legendární Dominik Hašek. Někdejší vynikající brankář se sešel s generálním manažerem klubu Pavlem Hinnerem, se kterým zavzpomínal na staré časy, naznačil mu své vize a řeč padla i na malou Danielku.

„Jménem Danielky bych rád Dominikovi poděkoval za podporu. Jak za finanční dar, tak podepsaný dres. Bohužel tady nemůže být, jinak by poděkovala osobně,“ říká Hinner.

Dominiku, účastníte se často takových akcí?
Když člověk může někoho podpořit, obzvlášť když jde o zdraví dětí, tak se toho rád zúčastním. Od Pavla jsem se navíc dozvěděl, že je všechno na dobré cestě. To pak z toho má člověk dvojnásobnou radost. Danielku moc pozdravuju.

Když zabrousíte v paměti, zachytal jste si vůbec někdy v Porubě?
Upřímně si to nepamatuju. Ale je možné, že jsem tady hrál. Dozvěděl jsem se, že jsem zde byl na jedné exhibici po své kariéře. Ale jako kluk nebo pak s Pardubicemi... Přece jen je to už hodně let, takže nevím.

Když se řekne porubský hokej, vybaví se vám něco?
Věděl jsem, že Poruba má svůj klub, stadion a že se tady v současné době hraje Chance liga. Ale až teď, když jsem si povídal s Pavlem, tak se dozvídám daleko víc věcí o klubu.

S panem Hinnerem jste byli dřív spoluhráči z mládežnických reprezentačních výběrů, jak na to vzpomínáte?
Byly to krásné časy. Pamatuju, že naši trenéři byli Šustek s Kovácsem. Měli jsme vynikající mužstvo, hráli tam budoucí reprezentanti jako Libor Dolana, František Musil, já, Petr Klíma, Láďa Kameš, Petr Rosol, Lumír Kotala a další vynikající hráči. To byla skvělá doba. Pamatuju, že jsme byli jeden gól od mistra Evropy, ale bohužel jsme tehdy prohráli se Švédy 2:3 a jeli domů se stříbrem, což bylo tehdy bráno jako neúspěch vzhledem k tomu, jaké jsme měli mužstvo. Vlastně od šestnáctky až po mistrovství osmnáctek jsme neprohráli jediný zápas. Rusy jsme rok předtím porazili 10:1, to si dodnes pamatuju.

Vzpomenete si na hráče, kteří proti vám zapsali hattrick?
Některé hattricky si pamatuju, některé ne a lidé mi je pak připomínají. Dozvím se o nich zpětně, konkrétně jako tady. (směje se)

Tam právě mířila moje otázka, neboť jedním z těch, kterým se to podařilo, je pan Hinner.
Většinou si to ti střelci pamatují víc než já, musel bych se podívat do statistik. Pravděpodobně i tenhle bude někde napsaný. Šlo o mistrovství republiky, finále v Příbrami. Tehdy se to hrálo jinak, postoupily dva týmy z Čech a jeden z Moravy a hrály každý s každým. Oni to tehdy vyhráli a my jim to pak pravidelně vraceli ve starším dorostu. (usmívá se)

O čem jste se bavili s panem Hinnerem?
Chtěl jsem se dozvědět více o místním hokeji, pak jsme se samozřejmě bavili o mé kandidatuře na post předsedy Českého hokeje. Pavel se vyptával, s čím tam jdu. Jsem tady se svým programem, abych mu ho popsal, vysvětlil a přesvědčil, že já jsem ten nejlepší, který v tuhle chvíli může pomoct českému hokeji.

Takže v současné době objíždíte stadion po stadionu?
Přesně tak. Už asi druhý měsíc to objíždím. Zpočátku jsem především naslouchal, teď už se snažím vysvětlovat svůj program, ale pořád je pro mě důležité, abych měl zpětnou vazbu. Vždycky je to rozhovor, ale protože svůj program už mám hotový, tak se ho snažím představit a vysvětlit.

Proč jste se vůbec rozhodl kandidovat na šéfa svazu?
Protože chci zlepšit český hokej. Jsem přesvědčen o tom, že mě ta práce bude bavit. Pro mě je obrovská motivace zlepšit český hokej. Neočekávám samozřejmě nic jednoduchého, vím, že to bude těžká práce, ale já se na ni těším a je to něco, co mě láká a motivuje a co v příštích letech chci dělat.