Dlouhé čekání je u konce, Poruba na úvod soutěže hostí Valašský hokejový klub

Dlouhé čekání je u konce, Poruba na úvod soutěže hostí Valašský hokejový klub

Adam Bagar, 21.09.2012
Fanoušci východní části třetí nejvyšší soutěže se konečně dočkali. Po téměř půlroční pauze mohou opět vyrazit na mistrovské utkání II. hokejové ligy. Hned v prvním kole čeká na porubské hokejisty těžký soupeř – Valašský hokejový klub. V generálce RT TORAX nedávno podlehl 1:4. Kdo se bude radovat tentokrát? To se dozvíte nejlépe osobní návštěvou porubského zimního stadionu. Utkání je na programu v sobotu 22. září a úvodní buly bude vhozeno z rukou hlavního arbitra Romana Mrkvy v 17:00. V případě vaší neúčasti můžete duel sledovat alespoň prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace – VHK Vsetín

Stejně jako v uplynulém ročníku se kormidla Valachů chopil Viktor Hlobil. Jeho asistentem je Libor Forch. Na Lapači se udály přes léto určité změny. Kádr opustili například Michal Hrčka, Antonín Sprušil, Zbyněk Spitzer, Daniel Dědek, Jozef Šimek nebo David Hoďa. Největší ztrátou je však odchod veterána Jiřího Heše, který se v posezónní anketě redaktorů klubových webů stal nejlepším obráncem soutěže.

Jana Podešvu sice testoval prvoligový Šumperk, ale je již jasné, že šikovný devatenáctiletý forvard zůstane na Valašsku. Stejně tak i Petr Hruška, který neúspěšně zkoušel štěstí ve slovenském extraligovém Martinu. Naopak řada hráčů byla v létě na zkoušce ve Valašském hokejovém klubu. Trenér Hlobil v přípravě zkoušel také slovenské trio obránců. Erik Hanus a Michal Šišmič již kádr opustili, zato šikovný vytáhlý bek Juraj Tichý na Valašsku zůstává. Po dvou sezónách to ve Vsetíně zkouší také Tomáš Vodák.

Útočné řady posílí Mário Brezani, ten loňskou sezónu působil v Havířově. Nováčky týmu jsou také Adam Mikšovský a Slovák Patrik Rosenberg, jenž je stále na listině zraněných hráčů. V přípravě se ve Vsetíně ukázali Martin Kotásek a Marek Dubec, fanoušci je ovšem ve žlutozeleném dresu neuvidí. Brankoviště budou, stejně jako v uplynulé sezóně, hájit Lukáš Plšek a Petr Hromada.

První přípravné utkání sehráli Valaši až 21. srpna, to uspěli v domácím souboji s Novým Jičínem. Následovaly dvě porážky, nejprve s polskou Toruní a následně nenašli recept ani na Valašské Meziříčí. Následovala čtyři utkání, v nichž Vsetín nepoznal hořkost porážky, když postupně uspěl na půdě slovenské Považské Bystrice, remizoval v Novém Jičíně, zdolal ve valašském derby Bobry a zvítězil v Porubě. Na závěr přípravy sehrál dvojutkání s Přerovem, v obou případech byli úspěšnější Zubři.

Přípravná utkání Vsetína na sezónu 2012/2013:

VHK Vsetín – HC Nový Jičín 7 : 3
VHK Vsetín – Nesta Karawela Toruň (POL) 1 : 3
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 6 : 2
HK 95 Považská Bystrica (SVK) – VHK Vsetín 2 : 5
HC Nový Jičín – VHK Vsetín 5 : 5
VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 4
HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 4
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 4 : 5
HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 6 : 2

Základní informace – HC RT TORAX Poruba 2011

Také Poruba samozřejmě zaznamenala přes léto řadu změn. Tou největší je příchod nové trenérské dvojice, kormidla A-týmu se chopili Aleš Tomášek a Martin Smeták. Obranné řady posílil havířovský Lukáš Zientek, v útoku mohou fanoušci po několika letech opět vidět v porubském dresu zkušeného Jiřího Haška. K oporám by měli patřit také nově příchozí Michal Holuša, Martin Buček a Jan Matějka.

Matějka se hned ve svém prvním duelu v porubských barvách prezentoval vstřelenou brankou. V Porubě má vyřízeno roční hostování z Šumperka. Těsně před začátkem soutěže se navíc porubskému vedení podařilo získat brankáře Radka Tihláře, jenž v loňské sezóně hájil tyče přerovských Zubrů. Situace ohledně gólmanů se tak zdá být značně zamotaná. Post jedničky totiž dosud zastával Michal Gleich.

V přípravě se po špatném začátku dokázali Porubští dostat do herní pohody a čtyřikrát v řadě neprohráli, když zdolali Opavu, dvakrát Frýdek-Místek a dokázali remizovat na půdě Nového Jičína. Jenže v dalších čtyřech zápasech již RT TORAX na pomyslné body nedosáhl a podlehl po nedobrých výkonech postupně Novému Jičínu, Opavě, Prostějovu a naposledy právě i Vsetínu.

Aleš Tomášek k přípravě: Příprava začala podle plánu, ani nás příliš nepostihla nějaká zranění. Abych pravdu řekl, tak to bylo takové kolísavé, s některými zápasy jsme byli spokojeni, ale další se nám zase tolik nepovedla. Jsme v napětí, určitě nás v sobotu nečeká lehké utkání, ale věřím, že jsme dobře připraveni.

Aleš Tomášek k oporám týmu: Přišli noví hráči, ale zůstalo i několik opor z loňska jako jsou Krayzel, Pavlačka nebo Wolf. Přišli Hašek, Holuša, Buček, Zientek a další, takže si myslím, že jsme kádr posílili, více se potrénovalo, takže i mladí hráči šli nahoru. Pokud se připojí k těm starším, tak by se měla vytvořit parta, která by měla fungovat. Problémem je, že vloni se příliš zápasů nevyhrálo a psychika hráčů je dost důležitá. Ta přijde s prvním vyhraným zápasem, samozřejmě bychom rádi uspěli už se Vsetínem.

Aleš Tomášek ke gólmanům: Kdo bude jedničkou si zatím necháme pro sebe. Jeden z nich delší dobu nechytal, takže nejsme ještě úplně pevně rozhodnutí. Nerad bych tímto prostřednictvím sděloval, kdo se postaví v sobotu mezi tři tyče, takže nejprve to sdělíme gólmanům.

Aleš Tomášek ke Vsetínu: Je to bojovný tým, který po ledě lítá a sráží se. Rozhodně to není pro začátek lehký soupeř, ale druhá liga je tady na Moravě tak kvalitní, že na výběr moc není. Je jedno, jestli začínáme se Vsetínem nebo s někým jiným, hlavně musíme sbírat body, a to především v domácím prostředí. Chtěli bychom tím i pozvat a nalákat lidi na další domácí zápas s Havířovem, který bude asi ještě těžší.

Přípravná utkání Poruby na sezónu 2012/2013:

HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 7 : 2
HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 2 : 6
HC RT TORAX Poruba 2011 – Comarch Cracovia (POL) 2 : 3
HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 6 : 2
HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 4
HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 1 : 5
HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 sn.
HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 2 : 5
HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2
HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 2 : 4
HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 4

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Vsetína v posledním utkání: Hromada – Vrba, Žabčík, Vodák, Tichý, Mečiar, Tesařík, Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík.

Sestava Poruby v posledním utkání: Gleich – Wolf, Zientek, Šindelář, Hruzík, Slavík, Axman, Spusta, Mládenka – Buček, Vidlák, Vaněk, Holuša, Pavlačka, Sedlář, Seidler, Šimkovič, Galajda, Chomič, Zuber, Matějka.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

5. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 1 : 2 (1:0, 0:0, 0:2):
Ani dobrý výkon nestačil Porubě k prvním letošním bodům

17. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (1:1, 0:0, 1:0):
Ve Vsetíně sahala Poruba po bodu, nakonec se vrací s prázdnou

27. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 3 : 4 (1:1, 1:1, 1:2):
Neskutečné, již poosmé v sezóně Poruba podlehla o gól, z těsné výhry se radoval Vsetín

39. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 3 sn. (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0):
Porubští hokejisté dobyli vsetínský Lapač

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Vsetínem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Roman Mrkva z Frýdku-Místku. Jeho čárovými kolegy budou pánové Rudolf Vengřín z Ostravy a Vladimír Rožánek ze Studénky.

Ostatní duely 1. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

22.09. 17:00 HC AZ Havířov 2010 – HC ZUBR Přerov
22.09. 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava
22.09. 17:00 HC Frýdek-Místek – Baník Karviná
22.09. 18:00 HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí

Důležité odkazy

Webové stránky soupeře: www.hc-vsetin.cz

Průvodce 2. ligy: Vše, co jste chtěli vědět o 2. lize (a báli jste se zeptat)

Online přenos: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín