Dlouhé čekání je u konce! Poruba na úvod přípravy hostí vítkovické juniorské mistry

Redakce, 31.07.2013
Po dlouhých čtyřech měsících se porubští hokejisté opět představí před vlastními tribunami. Soupeřem RT TORAXu bude houževnatý juniorský výběr Vítkovic, který v uplynulé sezoně pod vedením trenéra Jakuba Petra vybojoval mistrovský titul. Poruba do utkání zdaleka nenastoupí v nejsilnějším složení a její lodivod Tomáš Sršeň dá prostor mladším hráčům. Pokud se chcete v těchto horkých dnech trošku zchladit a navíc vidět po delší době hokej, rozhodně ve čtvrtek 1. srpna směřujte své kroky k porubskému zimáku. Duel je na programu od 19:15 a vstupné je zcela zdarma.

Porubští hokejisté vstupují do přípravného zápasového maratonu vůbec jako první ze všech téměř třiceti účastníků třetí nejvyšší soutěže. A Sršňova družina by určitě opět v sezoně ráda navázala na předešlé výkony, kdy se probojovala až do semifinále a stopku jí vystavil až suverénní Havířov, který si nakonec vybojoval postup do první ligy.

Do utkání s vítkovickou juniorkou dá však trenér Tomáš Sršeň prostor širšímu kádru. "Všichni starší hráči k utkání nenastoupí a diváci neuvidí ani Seidlera, Vaňka a Bučka," prozrazuje. Zato v brance se porubští fanoušci mohou těšit na obě opory – Radka Tihláře a Michala Gleicha. "V polovině zápasu by se měli prostřídat," hlásí šéf porubské lavičky.

Šanci tak dostanou převážně mladší hráči nebo nováčci, kteří jsou zde na zkoušce. Otázkou zůstává, s čím přijede mistrovská vítkovická juniorka, která by měla tradičně nepříjemně kousat, což ostatně potvrdila v Porubě už vloni na srpnovém turnaji. "Dá se od soupeře očekávat agresivní a rychlý, zkrátka juniorský, hokej," přibližuje Sršeň.

Vstupné je, stejně jako na všechna ostatní přípravná utkání, zcela zdarma. V polovině srpna pak RT TORAX hostí kvalitně obsazený turnaj, na němž se představí také hokejisté Prostějova, Přerova, prvoligového Havířova, polského Krakova a slovenské extraligové Žiliny. Ještě předtím je v jednání jedno přípravné střetnutí.

A pokud byste měli chuť, můžete navštívit také čtvrteční utkání starších dorostenců, kteří se připravují na návrat do nejvyšší soutěže a jako první je prověří nedaleký Třinec. Duel je na programu už od 12:15, odveta na třinecké půdě se odehraje hned o den později.

Další přípravná a turnajová utkání na sezonu 2013/14:

14.08. 16:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov (turnaj)
16.08. 16:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – Comarch Krakov (turnaj)
17.08. 00:00 utkání o umístění, turnaj v Porubě
20.08. 17:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – Polsko "20"
22.08. 18:00 HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011
27.08. 18:00 HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011